Ji ketvirtadienį išplatino pareiškimą, kad sieks, jog būtų atsižvelgta į pasiūlymus dėl karantino švelninimo lokaliai, „neverčiant į „žalias zonas“ patenkančias savivaldybes laukti, kol situacija pagerės visoje šalyje“.

„ Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje jau yra savivaldybių, kuriose sergamumas yra mažesnis nei 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo Vyriausybei svarstyti karantino ribojimų atlaisvinimo galimybę pagal teritorinį kriterijų. Toks būdas šiuo metu būtų saugi pagalba žmonėms, verslui ir regionų ekonomikai“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sakė, kad svarstant ribojimų atlaisvinimą, „reikėtų atsižvelgti ir į teritorinį pjūvį, o ne tik atskirus sektorius“.

Kaip pavyzdį jis minėjo Rietavo savivaldybę, pagal sergamumą koronavirusu patenkančią į vadinamąją žaliąją zoną. Statistikos departamento duomenimis, čia dabar 100 tūkst. gyventojų registruotas 55,1 užsikrėtimo atvejis.

Pasak E. Gentvilo, Rietavo savivaldybėje naujų atvejų nefiksuojama jau kelias dienas.

„Išlaikant ribojimus vykti tarp savivaldybių, tokios izoliuotos savivaldybės kaip Rietavas, kurios atitinka ekspertų nustatytus kriterijus, jau galėtų pradėti aktyvesnį gyvenimą“, – tvirtino liberalų seniūnas.

Šios savivaldybės meras liberalas Antanas Černeckis teigė, kad atlaisvinimų ypač laukia vietos verslininkai, norintys pradėti dirbti, o ne gauti pašalpas. Taip pat mažas sergamumas tokiose savivaldybėse leistų atsargiai atidarinėti ir mokyklas.

Karantino ribojimų švelninimą Vyriausybė ketina svarstyti kitą savaitę.

Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį bendras dviejų savaičių sergamumas COVID-19 Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų yra 395,3.

Trečiadienio Vyriausybės sprendimas nekeisti karantino režimo sukėlė dalies verslo ir visuomenės nepasitenkinimą. Mat pirmadienį po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad trečiadienį bus teikiamas siūlymas leisti dirbti ne būtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą, taip pat kirpykloms ir grožio salonams.

Šis klausimas į darbotvarkę neįtrauktas po to, kai Vyriausybės suburti ekspertai išsakė tam prieštaravimą.