„Vakar informavau prezidento ir premjerės atstovus, kad pasitraukiu iš abiejų COVID-19 ekspertų grupių. Visi metai COVID-19 temoje yra labai ilgas laikotarpis. Gal net per ilgas. Šis mano sprendimas nėra kaip nors susijęs su kokiais nors požiūrių skirtumais į pandemijos valdymą“, – paskyroje rašė V. Kasiulevičius.

Jis tai pat pabrėžė, kad vakcinacija, testavimas ir židinių valdymas taps esminiais įrankiais ateityje siekiant kontroliuoti COVID-19 infekcijos plitimą, o karantino priemonės bus taikomos vis rečiau.

„Apokaliptinis medicininio totalitarizmo paveikslas tik „deep state fanų“ galvose, o valstybių vadovai rūpinasi bendruoju vidaus produktu (BVP) ir mūsų laisvėmis labiau, negu mums socialiniuose tinkluose ir virtuvėse atrodo. Jau patikėkit“, – tęsė prof. V. Kasiulevičius.

„Neabejoju, kad tiek Prezidento, tiek Premjerės grupėse sutelkti ekspertai yra profesionalūs ir gebantys padėti išvairuoti mūsų šalį šiame sudėtingame laikotarpyje. Kiek teko patirti tiek Simonas Krėpšta, tiek Živilė Gudlevičienė yra puikūs grupių moderatoriai, o LSMU profesoriai Kęstutis Petrikonis ir Ramunė Kalėdienė puikiai vadovavo abiem ekspertų pogrupiams Prezidentūroje ir Vyriausybėje, kuriuose man teko garbė dirbti“, – rašo V. Kasiulevičius.

Profesorius taip pat nurodo, kad toks visuomeninis darbas, esą, turi „vieną šalutinį poveikį“ – atima daug brangaus laiko.

„O tie, kuriems tą laiką privalai atiduoti, dažniausiai būna pernelyg kantrūs. Kaip sakė vienas mano pacientas, gal jau sugrįškit, daktare.

Daugiau kaip ir nieko neturiu pasakyti. Nebent tai, kad nepaisant visų patirtų ir būsimų sunkumų viskas galiausiai baigsis gerai“, – savo įrašą pabaigė V. Kasiulevičius.