„Pagaliau galime įrašyti nulį užsikrėtusių nuteistųjų eilutėje. Kai yra keli tūkstančiai žmonių uždarose vietose, kur neįmanoma visų žmonių izoliuoti po vieną ar net po kelis, laisvės atėmimo įstaigose tenka imtis išskirtinių priemonių saugantis viruso protrūkių. Kaip rodo tyrimų statistika – jos pasiteisina“, – Eltai atsiųstame pranešime teigia Kalėjimų departamento Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Birutė Semėnaitė.

Taip pat pažymima, kad kai kuriuose pataisos namuose jau ne pirmą parą nefiksuojama naujų užsikrėtimo atvejų. Sergamumas kalinimo įstaigose, pasak Kalėjimų departamento atstovų, akivaizdžiai mažėja. Tiesa, vis dar nustatoma naujų atvejų dirbantiems bausmių vykdymo sistemoje. Per praeitą parą nustatyti 3 užsikrėtę COVID-19 darbuotojai.

Kalėjimo departamento atstovės minimos išskirtinės priemonės – sumažinti nuteistųjų kontaktai, teismo ir kiti teisiniai procesai keičiami į nuotolinius, pasimatymai su artimaisiais – į telefoninius pokalbius. Taip pat nuteistųjų patalpos yra dezinfekuojamos, vėdinamos, užsikrėtusieji arba su jais turėjusieji kontaktus izoliuojami atskirai.

Pranešime pažymima, kad darbuotojų darbo grafikai pataisos namuose per pandemiją sudarinėjami taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis darbuotojų tarpusavio kontaktas, organizuojamas darbas pamainomis. Darbuotojams, grįžtantiems po atostogų, atliekami COVID-19 testai. Nuolat pagal indikacijas testuojami ir darbuotojai, ir nuteistieji – per visą pandemijos laikotarpį kalinimo įstaigose atlikti 18866 testai. Taip pat buvo paskiepyti 156 Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikai ir darbuotojai.

Kalėjimų departamentas viliasi, kad užkrato plitimas kalinimo įstaigose sustotų paskiepijus bent jau su nuteistaisiais kontaktuojančius darbuotojus.