Pasak V. Bako, kova už pamintas žmogaus teises nėra vien kaimyninių šalių reikalas. „Palaikykime Rusijos piliečius, reikalaujančius laisvės ir tiesos, nebenorinčius taikstytis su korupcija, smurtu, politiniais žudymais. Būkime solidarūs su žmogaus teisių gynėjais, kurie dėl laisvės rizikuoja savo gyvybe“, – sako V. Bakas.

„Negalime kviesti žmonių į mitingą, nes gyvename karantino sąlygomis, tačiau nereaguoti, neparemti demokratinių Rusijos jėgų neturime teisės. Mes renkamės į piketą, o kitus piliečius kviečiame palaikyti akciją socialiniuose tinkluose, tiesiog savo paramą išsakyti prisijungiant prie virtualaus renginio. Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno sulaikymas, visas jo atžvilgiu vykdomas teisinis farsas rodo visišką žmogaus teisių ir demokratijos išniekinimą šioje šalyje“, – teigia L. Kasčiūnas.

T. Tomilino teigimu, „mes žinome, kad Rusijos žmonių kantrybė senka, ir vis mažiau tų, kurie aklai palaiko Putiną ir jo valdymo metodus“.

„Režimas bijo Navalno, bet dar labiau jis bijo laisvų, drąsių piliečių, kurie šeštadienį išeis į gatves, dalinsis vaizdais socialiniuose tinkluose, kvies draugus ir kaimynus žiūrėti Navalno tyrimus apie realų gyvenimą Rusijoje ir protu nesuvokiamą korupciją. Turime palaikyti juos morališkai“, – sako T. Tomilinas.

„Joks sąžiningas žmogus negali pasyviai stebėti, kaip žudomas, kankinamas, sodinamas į kalėjimą nekaltas asmuo. Rusija yra visai greta mūsų, A. Navalno klausimas nėra tik Kremliaus reikalas, todėl sausio 23-iąją aš būsiu prie Rusijos ambasados“, – sako S. Malinauskas.

Rusijoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse šeštadienį, sausio 23-iąją, 14 val. Rusijos laiku (13 val. Lietuvos laiku) A. Navalną palaikantys piliečiai rinksis į mitingus.