„Mes primygtinai raginame Baltarusijos valdžios institucijas gerbti žodžio laisvę ir susilaikyti nuo jėgos naudojimo prieš žurnalistus bei žiniasklaidos darbuotojus, nutraukti savavališkus jų sulaikymus bei veiksmingai ištirti visus pažeidimus", - pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

G. Landsbergis taip pat atkreipė dėmesį į Baltarusijos valstybinėse žiniasklaidos priemonėse vietoje protestuojančių žurnalistų dirbančių Rusijos valstybinės žiniasklaidos atstovų vaidmenį, skleidžiant dezinformaciją apie padėtį Baltarusijoje ir apie kaimynines šalis.

Ministras paragino Baltarusijos valdžios institucijas visapusiškai bendradarbiauti su Jungtinių Tautų specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais ir įgyvendinti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos rekomendacijas dėl žmogaus teisių padėties šalyje.

Susitikimą organizavo JT Saugumo tarybos nenuolatinė narė Estija, jam pirmininkavo Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu. Lietuva buvo viena iš šio susitikimo iniciatorių.

Susitikime žiniasklaidos situaciją Baltarusijoje pristatė JT specialioji pranešėja nuomonės ir saviraiškos laisvės skatinimo bei gynimo klausimais Irene Khan, demokratinės Baltarusijos lyderė Sviatlana Tsikhanouskaya, Baltarusijos opozicinės Koordinacinės tarybos prezidiumo narys ir Nacionalinės antikrizinės valdybos vadovas Pavel Latushko, „Times" žurnalistas Gareth Browne bei žurnalistai iš nepriklausomų Baltarusijos leidinių. Jame taip pat pasisakė JT valstybių narių ministrai, kiti atstovai.

JT Saugumo Taryba yra atsakinga už smurtinių konfliktų ir žiaurių nusikaltimų prevenciją. Tarybos rezoliucijoje dėl civilių apsaugos ginkluotuose konfliktuose (rezoliucija buvo priimta 2015 m. Lietuvos iniciatyva pirmininkaujant JT Saugumo Tarybai) sakoma, kad laisvos ir nešališkos žiniasklaidos darbas yra vienas iš esminių demokratinės visuomenės pamatų.