Jo teigimu, tokį staigų atlydį atnešė šiltasis atmosferos frontas ir jis praslinko su įvairiais nemalonumais.

„Ir su sniegu, ir su šlabdriba, ir lijundromis, ir, žinoma, slidžiais keliais. Iš tikrųjų, kaip jau ir minėta, ketvirtadienį buvo ir šilta, ir saulutė pasirodė. Kai kur temperatūra Lietuvoje pašoko ir iki 4 laipsnių šilumos. Taigi, sniegas sparčiai tirpsta, o penktadienį irgi būsime šiltojoje ciklono dalies pusėje. Taigi, nors ir debesų užteks, bet kritulių jie pašykštės ir žymesnių kritulių nenumatoma.

Taip pat yra nemalonių reiškinių, jog tiek naktį, tiek ir dieną kai kur pasirodys rūkas. Naktį numatoma ir lijundrų tikimybė. Štai naktį ir rytą truputėlį pašals, todėl ir ant šaligatvių, ir ant kelių susidarys plikledis, todėl vairuotojams ir kitiems teks būti atidesniems.“

Naktį, pridūrė jis, žemiausia temperatūra daug kur bus 1 – 4 laipsniai šalčio, tik vakariniame pakraštyje bus iki 1 laipsnio šilumos.

„Penktadienio dieną kritulių irgi neturėtų būti, kai kur laikysis rūkas, rytą bus plikpledis, pūs vidutinio stiprumo pietų ir pietryčių vėjas. Kaip ir sakiau, naktį pašals, o dieną tas šaltukas išnyks ir aukščiausia dienos temperatūra bus 1 – 5 laipsniai šilumos. Taigi, kaip matome, šiluma iš Lietuvos nesitrauks, o sniegas sparčiai tirps.“

Jis nurodė, kad vairuotojams reiktų labai saugotis, kadangi jau penktadienio naktį nukritus temperatūrai šalies kelius padengs klastingas ir plonas ledas. Jis išsilaikys iki penktadienio ryto.

Kalbėdamas apie savaitgalį, sinoptikas sakė, kad šaltis spėjo jau daug kuo palepinti, bet sunku prognozuoti, kokiais žiemos džiaugsmais bus galima mėgautis šį savaitgalį.

„Šeštadienio naktį vakariniame šalies pakraštyje jau numatomi nedideli krituliai. Deja, vyraus lietus, o dieną jau daug kur jie vyraus. Pavyzdžiui, lietus, kai kur jį keis šlapdriba. Taigi, tokie mišrūs krituliai ir vėl reikės būti atsargiems, kadangi kai kur numatoma ir lijundra, ir plikledis, o, be to, matomumą blogins ir rūkas.

Pūs nestiprus pietvakarių ir pietų vėjas. Tiesa, temperatūra, ypač naktį, bus klastinga, todėl vėl bus sąlygos formuotis plikledžiui. Ji bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Penktadienį, kaip sakiau, bus dieną 1 – 5 šilumos, o šeštadienį 0 – 4 laipsniai šilumos. Taigi, temperatūra daugiau kryps į teigiamą pusę.“

Sekmadienį, sakė jis, krituliai suintensyvės, vėl bus mišrūs, vėjas pietinių krypčių, o temperatūra nelabai ir pasikeis.

„Naktį ji bus artima 0, o dieną – vienas kitas laipsnis šilumos. Kitos savaitės pirmosiomis dienomis sukrus ciklonai ir gana aktyviai keliaus šalia Lietuvos, todėl kritulių tikrai netruks ir ypač mišrių. Bus ir sniego, ir plikledžio, ir šlapdribos, ir lietaus. Temperatūra svyruos apie 0.

Pirmadienio naktį nežymiai atšals ir bus 0 – 3 laipsniai šalčio. Dieną bus 0 – 2 laipsniai šilumos. Antradienį kritulių bus dar gausiau – ir sniegas, ir šlapdriba, ir kai kur smarkiai pasnigs, bus sustiprėjęs vėjas. Pūs rytų ir šiaurės rytų vėjas.“

V. Sakalausko teigimu, kitos savaitės antroje pusėje virš Lietuvos slinks šaltesnių orų banga, todėl lyg ir turėtų pažemėti temperatūra, bet viską lems žemo atmosferos slėgio sūkuriai ir jų judėjimo kryptis.

„Jeigu bus debesuota ir snigs, tai temperatūra nelabai ir kris, bet jeigu atsiras didesni pragiedruliai, yra tikimybė, kad sulauksime lengvo ir nedidelio šalčio.“