Europos Komisija kelia skiepų sertifikato idėją. Tai praminga idėja, nes tai galėtų užtikrinti informaciją ir jos apsikeitimą. Identifikuotų asmenis, kurie turi imunitetą ir yra paskiepyti ar galbūt persirgę. Tai leistų saugiau judėti tarp ES šalių sienų. Mes žinome, kad žmonių judėjimas ES yra viena iš pamatinių vertybių, ir to judėjimo yra tikrai daug“, – LRT radijui teigė prezidento patarėjas.

Anot jo, jeigu būtų susitarta bendrai ES lygiu, vakcinos sertifikatas turėtų būti skaitmeninis.

„(Vakcinų sertifikatas. – ELTA) taip pat prisidėtų kontroliuojant viruso plitimą. Tai turėtų būti vieningas sprendimas. Jeigu jis būtų veiksmingas, turėtų būti paremtas elektronine platforma“, – sakė S. Krėpšta.

G. Nausėda ketvirtadienį dalyvaus nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje aptarti vakcinacijos skatinimo klausimus. Kaip Eltai teigė Prezidentūra, EVT sesijoje planuojama diskutuoti apie vakcinos sertifikatų tvarką ir bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis dėl vakcinų tiekimo.

Kaip šią savaitę teigė Prezidentūra, G. Nausėda mano, kad Europos Sąjungos šalys turi sutarti dėl ambicingo tikslo – dar iki vasaros vidurio pasiekti kolektyvinį imunitetą nuo COVID-19.