Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisomis iki keturių dienų vietoje dviejų pratęstas išankstinis balsavimas, leidžiama įrengti daugiau balsavimo vietų, numatyta, kad rinkėjai aprūpinami asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Pataisas inicijavo Seimo Savivaldybių ir valstybės valdymo komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad balandžio 11 dieną paskelbti Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimai.

„Atsižvelgiant į kasdien dėl COVID-19 ligos visoje šalyje sparčiai besikeičiančią epidemiologinę situaciją, siūloma reglamentuoti rinkimų organizavimą ekstremalios padėties, karantino sąlygomis ar kitais atvejais“, – nurodė iniciatoriai.

Pataisomis taip pat papildytas balsuoti namuose galinčių asmenų sąrašas, tokią galimybę suteikiant neįgaliuosius namuose slaugantiems ar juos prižiūrintiems asmenims, saviizoliacijoje esantiems rinkėjams.

Dėl koronaviruso pandemijos buvo pakeistos spalį vykusių Seimo rinkimų sąlygos - irgi ištęstas išankstinis balsavimas, įrengta daugiau išankstinių balsavimo vietų, be asmeninių apsaugos priemonių balsuoti atėjusiems rinkėjams jos išduotos balsavimo apylinkėse.

Laisva Radviliškio mero vieta liko, kai meras konservatorius Antanas Čepononis pernai spalį buvo išrinktas Seimo nariu. Mero-tarybos nario rinkimai Radviliškyje vyks balandžio 11 dieną.