Vilniaus Santaros klinikos informavo, jog sekmadienį skiepys tuos medikus, kurie paskiepyti gruodžio 27 dieną. Tuomet skelbta, kad jų buvo 745.

Kauno klinikose revakcinacija taip pat pradėta sekmadienį ir kitomis dienomis bus tęsiama atitinkamai tiems darbuotojams, kuriems po pirmojo skiepo jau praėjo trys savaitės.

Sekmadienį Kauno klinikose paskiepyta 330 darbuotojų, pranešė Kauno klinikos.

Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas teigia, kad pirmąja COVID-19 vakcinos doze paskiepyti 4675 Kauno klinikų darbuotojai. Antrąja doze bus skiepijama tiek pat medikų, išskyrus tuos, kurie po pirmojo skiepo užsikrėtė COVID-19 liga.

„Tie darbuotojai, kuriems COVID-19 infekcija buvo nustatyta po pirmosios vakcinos dozės, dabar skiepijami nebus. Jiems revakcinacija atidedama ir bus atliekama po 90 dienų nuo COVID-19 infekcijos nustatymo. Po pirmojo skiepo COVID-19 infekcija užsikrėtė 7 Kauno klinikų darbuotojai“, – sako Š. Mačinskas.

Antrąja COVID-19 vakcinos doze sekmadienį paskiepyta ir Kauno klinikų COVID-19 ligos Antrojo skyriaus vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Jolanta Litvinienė, gruodžio 27-ąją tapusi pirmąja paskiepyta medicinos darbuotoja Kaune. „Pasiskiepijusi jaučiuosi gerai ir padariusi viską, ką galėjau. Po pirmosios COVID-19 vakcinos dozės nejaučiau jokio šalutinio poveikio, tik šiek tiek skaudėjo dūrio vietą“, – teigia J. Litvinienė.

Anot Š. Mačinsko, revakcinacija organizuojama taip pat kaip ir pirmasis skiepijimas. „Tie medicinos darbuotojai, kurie buvo paskiepyti pirmieji, yra kviečiami antrajai COVID-19 vakcinos dozei, prieš tai išsiaiškinant, ar jie neserga COVID-19 liga ir ar neturi kitų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių“, – paaiškina Š. Mačinskas.

Vakcinacija Kauno klinikose organizuojama pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą tvarką. Pirmiausiai skiepyti tie darbuotojai, kurie susiduria su didžiausia COVID-19 grėsme: dirbantys COVID-19 ligos skyriuose, skubios pagalbos ir priėmimo, reanimacijos, intensyvios terapijos skyriuose, infarktų, insultų ir politraumų klasteriuose, transplantacijų, onkologijos ir hematologijos dienos stacionaruose bei skubią medicinos pagalbą teikiančiuose chirurgijos, endoskopijų, anesteziologijos, hemodializės, akušerijos ir ginekologijos padaliniuose, vėliau – ir visi kiti ligoninės darbuotojai, atitinkantys tvarkoje nustatytus prioritetus.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta BNS penktadienio vakare sakė, jog paaiškėjus, kad COVID-19 vakcinos gamintojai „BioNTech“ ir „Pfizer“ sumažino planuojamus artimiausiu metu pristatyti vakcinos kiekius, ši vakcina iki vasario antros savaitės bus naudojama tik revakcinacijai.

„Moderna“ vakcina tuo tarpu bus naudojama tolesniam prioritetinių grupių skiepijimui.

Gruodžio 27 dieną penkiose centrinėse šalies gydymo įstaigose „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina pradėti skiepyti pirmieji medikai.

Šia vakcina skiepijimas vyksta du kartus su trijų savaičių pertrauka po pirmo skiepo, o pakankama imuninės sistemos apsauga susidaro praėjus savaitei po antro skiepo.

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, „Pfizer“ informavo, jog artimiausias keturias savaites bus pristatytos ne 108 810 vakcinos dozės kaip planuota, o 54 405.

Turimais duomenimis, „Pfizer“ laikinai sumažino COVID-19 vakcinos tiekimą, nes peržiūri savo technologinius procesus.

Ministerijos teigimu, „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos atstovas tikina, kad vėliau pristatomų vakcinų dozių kiekiai didės. Apie tikslų pristatomų vakcinų kiekį gamintojas informaciją žada pateikti artimiausiu metu.

Skiepijimo prioritetų eilė keičiama nebus, o vakcinacija toliau vyks taip pat kaip numatyta, tik truks ilgiau nei buvo planuota.

Pasak ministerijos, planuojami pristatyti kiekiai mažinami visoms Europos Sąjungos šalims.

Bendras Lietuvos užsakytų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinų kiekis yra 3,1 mln. ir dėl šio laikino tiekimo sumažinimo nekis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (124)