COVID-19 vakcinacija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Vakcinavimo procesas organizuotas pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriame išskirtos prioritetinės grupės ir numatytas jų skiepijimo eiliškumas.

Pirmiausiai, kaip nurodoma KUL pranešime, buvo skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai. Vakcina prioritetine tvarka buvo skiriama rizikingiausiuose padaliniuose, skyriuose dirbantiems medikams, tiesiogiai kontaktuojantiems su COVID-19 sergančiais žmonėmis bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti COVID-19 liga turintiems darbuotojams.

Sausio 5 d. KUL pasiekė antroji vakcinos siunta. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą vakcinacijos prioritetų sąrašą, galimybę pasiskiepyti turėjo visi kovidinių ligoninių darbuotojai: nuo sanitarės ar buhalterės iki skyriaus vadovo.

KUL nurodo, kad atsisakiusiųjų skiepytis skaičius siekia iki 10 proc., ir pastebi, kad kai kurie ligoninės darbuotojai, anksčiau atsisakę skiepytis, pakeitė savo nuomonę ir nusprendė vakcinuotis.
Taip pat paskiepyti ir KUL Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientai.

„Pirmasis vakcinacijos etapas tiek Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tiek regione praėjo sėkmingai. Suburta vakcinaciją organizuojanti ir koordinuojanti komanda: medicinos personalas, vykdęs skiepijimą, ir kiti darbuotojai dirbo atsakingai, sutelktai ir profesionaliai“, – reziumavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis.

Klaipėdos universitetinė ligoninė organizuoja sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Nuolat bendraujama su šiame regione veikiančiomis pagrindinėmis stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmojo vakcinacijos etapo metu nuo gruodžio 27 d. iki sausio 13 d. paskiepyta per 1000 darbuotojų, iš jų daugiau kaip 600 medikų, taip pat 24 ligoninėje gydomi pacientai. Klaipėdoje paskiepyta 80 GMP darbuotojų.

KUL pateikiamais duomenimis, Klaipėdos regione iš viso paskiepyti 3526 kovidinių ligoninių (Klaipėdos universitetinė, Klaipėdos respublikinė, Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos vaikų, taip pat Palangos reabilitacijos, Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninės) darbuotojai, iš jų – daugiau nei 2000 medikų. Taip pat paskiepyti 147 pacientai ir 191 GMP darbuotojas.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje antrąjį vakcinavimo etapą planuojama pradėti šį sekmadienį, sausio 17 d. Tuomet bus skiriama antroji vakcinos dozė paskiepytiems medikams gruodžio 27-30 dienomis. Primenama, kad antroji vakcinos dozė galima praėjus 21 dienai po pirmosios.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, prasidėjo naujas vakcinacijos nuo COVID-19 etapas. „Iki šiol vakcinaciją regione gana sėkmingai organizavo Klaipėdos universitetinė ligoninė. Nuo sausio 10 d. vakcinacijos proceso kontrolė pavesta savivaldybėms, suburta komisija, tikrinsianti, ar įstaigų teikiami dokumentai dėl vakcinacijos atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos numatytus prioritetus. Vakcinavimo procesas kontroliuojamas, viskas vyksta sklandžiai, tikiuosi tai vyks ir ateityje“, – KUL pranešime cituojamas meras.