]

Dvi iš trijų pateiktų kandidatūrų – advokatės Giedrės Lastauskienės ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Algio Norkūno – jau buvo atmestos buvusio Seimo.

Jas teikia prezidentas Gitanas Nausėda ir laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vadovė (LAT) Sigita Rudėnaitė.

Tuomet kaip pagrindinis priekaištas minėta, jog tai nėra konstitucinės teisės specialistai. Tačiau ir Prezidentūra, ir LAT vadovė teigia, kad jų siūlomi kandidatai yra puikūs teisininkai, verti dirbti Konstituciniame Teisme.

Naujai teikiamai kandidatūrai – Seimo Teisės departamento direktoriaus Andriaus Kabišaičio – trečiadienį nepritarė parlamentinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

A. Kabišaitį į KT pasiūlė dar buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, o ją oficialiai pateikė dabartinė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pirmą kartą dėl trijų kandidatų į KT Seimas balsavimo pernai balandį. Tuomet pritarimo nesulaukė visi trys pasiūlyti teisininkai. Be G. Lastauskienės bei A. Norkūno atmesta ir buvusios KT kanclerės Ingridos Danielienės kandidatūra.

Dėl KT teisėjų skyrimo Seimas balsuoja slaptai.

Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo bei teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija baigėsi praėjusių metų kovo 19 dieną. Jie eina pareigas, kol bus paskirti nauji teisėjai.

KT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas.