Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, buvo pažeisti skiepijimo prioritetai.

„Atsižvelgdamas į viešoje erdvėje paskelbtą informaciją, ministras atkreipė dėmesį, kad yra pažeisti skiepijimo COVID-19 vakcina prioritetai, nustatyti ministro įsakymu“, – BNS sakė ministro patarėja Aistė Šuksta.

„Ministerijos specialistams pavesta surinkti visą viešą informaciją apie galimą pažeidimą Žalgirio klinikoje, taip pat bus kreiptasi į ją su prašymu paaiškinti, kodėl buvo priimtas sprendimas skiepyti žiniasklaidoje nurodytus asmenis, bei pateikti kitą su tuo susijusią informaciją“, – pridūrė ji.

A. Dulkys siunčia žinią ir kitų gydymo įstaigų medikams – panašūs atvejai ateityje nebus toleruojami.

„Ministras nori atkreipti dėmesį, jog šalyje paskelbta ekstremalioji situacija ir karantinas. Tokie ir panašūs su skiepijimo COVID-19 vakcina susiję atvejai, jeigu jie pasitaikytų ateityje ministerijai nepavaldžiose sveikatos priežiūros įstaigose, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovas, atsižvelgdamas į pažeidimo pobūdį ir mastą, galėtų pavesti savivaldybės administracijai atlikti atvejo tyrimą ir spręsti dėl galimybės kreiptis į teisėsaugos instituciją“, – teigė ministro patarėja.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS teigė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, kuri BNS teigė, kad dirba klinikoje.

Skiepo sulaukė ir jos vyras Tomas Linkevičius, kartu su ja dirbantis privačioje odontologijos klinikoje, taip pat kitapus Žalgirio klinikos privatų kabinetą turintis Vytenis Almonaitis ir šiuo metu pensijoje esanti buvusi Odontologijos instituto direktorė profesorė Irena Balčiūnienė.

Šie dėstytojai, anot V. Pečiulienės, nebūtų buvę paskiepyti, jeigu įstaiga nebūtų sulaukusi pakankamo kiekio vakcinos dozių.