G. Landsbergis sako, kad dėl sankcijų neturėtų nukentėti režimo kontroliuojamose įmonėse dirbantys eiliniai žmonės. Tai Lietuvos diplomatijos vadovas sakė po susitikimo su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

„Sankcijos turi būti adekvačios, jos turi siųsti žinią režimui, kad jo veiksmai nepriimtini, taip pat neturi nuskriausti žmonių, kurie galbūt nėra susiję su režimu, bet dirba toje įmonėje ir darbas jiems padeda pietus ant jų stalo, kurie galbūt nepalaiko Lukašenkos dirbdami vienoj ar kitoj įmonėj“, – per spaudos konferenciją sakė G. Landsbergis.

„Mes šio susitikimo metu akcentavome, kad reikia ieškoti galimybių plėsti tą vadinamąjį „juodą sąrašą“ atvykstančiųjų į Lietuvą, į Europos Sąjungą, kitaip tariant, atimti galimybę atvykti, ir kabėjome, kad galbūt yra teisėjų, kurie priima neteisingus sprendimus pataikaudami režimui, nepaisydami galiojančių įstatymų ar tarptautinių susitarimų, baudžia žmones už tai, kad jie dalyvauja protestuose, lygiai taip pat OMON tarnautojams, policininkams“, – pažymėjo ministras.

Jis teigė, kad reikia rinkti įrodymus apie režimo atstovų daromus pažeidimus, o jų pagrindu iš pradžių Lietuva kartu su Baltijos valstybėmis, o vėliau ir visa Europos Sąjunga galėtų plėsti sankcijų sąrašą.

„Apie tai reikia svarstyti, rinkti rodymų paketus, kurių pagrindu tiek Lietuva, tiek galbūt pradžioje Baltijos šalys, o vėliau ir ES, galėtų įtraukti į tą draudimų sąrašą“, – sakė G. Landsbergis.

Europos Sąjunga Minskui yra pritaikiusi jau tris sankcijų paketus, A. Lukašenkai toliau griežtomis priemonėmis slopinant protestus, kurių dalyviai sulaikomi, persekiojami ir bauginami.

Sankcijomis draudžiama išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams ir įšaldomas jų turtas bloke.

Baltarusiją keletas mėnesių krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę S. Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.