Kaktomušos kaina – motinos, tėvo ir sūnaus gyvybės

Ypač skaudi avarija 2019 metų sausio 1-osios naktį įvyko Marijampolėje. Prie automobilio „Audi A4“ vairo sėdęs neblaivus kariškis A. Lankelaitis miesto pakraštyje, Šermukšnių gatvėje išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir rėžėsi į atvažiuojantį „VW Golf“.

Tragiškos kaktomušos metu vietoje žuvo „VW Golf" vairavęs vyras bei šalia jo sėdėjusi sutuoktinė, sunkiai sužeistas jų 16-metis sūnus skubiai nuvežtas į ligoninę, bet neišgyveno.

Foto: Lietuvos automobilininkų sąjunga

Nelaimės metu sunkias traumas patyrė 11 metų tesulaukęs žuvusios šeimos sūnus, taip pat sužalota 16-metė mergina, ligoninėje mirusio bendraamžio draugė.

Visi žuvusieji – Raudeniškių kaimo gyventojai, lemtingąją naktį grįžo namo iš Vilkaviškio, kur sutiko Naujuosius metus. Vėliau buvo nustatyta, kad „VW Golf“ vairavęs ir žuvęs vyras buvo blaivus.

Iš 2019-ųjų metų sutikimo taip pat grįžo ir neblaivus A. Lankelaitis, jis dalyvavo Kalvarijoje vykusiose linksmybėse.

A . Lankelaiti pražudytą šeimą pažinojo, jaunas vyras kurį laiką gyveno tame pačiame kaime, be to yra tolimas žuvusiųjų giminaitis.

Foto: Lietuvos automobilininkų sąjunga

Girtas kariškis slėpėsi laukuose

Į tragedijos vietą atvykę policijos pareigūnai rado du sumaitotus automobilius, metalo laužo krūva virtusiame „VW Golf“ įkalintus žuvusius bei sužeistuosius. Nelaimės kaltininko, tuomet Lietuvos kariuomenėje tarnavusio A. Lankelaičio nebuvo, mirtiną avariją sukėlęs vyras spėjo pasislėpti.

Po kurio laikas jį pareigūnai rado netoliese esančiuose laukuose. Dėl patirtų sužalojimų jis buvo nuvežtas į ligoninę, taip pat patikrintas ir jo blaivumas. Paaiškėjo, kad prie vairo jaunas marijampolietis sėdo būdamas gerokai apgirtęs, jam nustatytas 1,71 promilės girtumas.

Tai, kad tris žmones pražudęs, girtas vairavęs A. Lankelaitis spruko iš nelaimės vietos vėliau turėjo esminės įtakos pareiškiant kaltinimus. Toks elgesys traktuotas ne kaip pasišalinimas iš eismo įvykio vietos, o kaip pagalbos nesuteikimas sunkiai sužalotam žmogui, kai gresia realus pavojus gyvybei.

Pasak vienintelį gyvą likusį šeimos narį, tuomet 11 metų tesulaukusį anūką auginančių senelių, laiku iškviestus pagalbą, ko gero būtų išgelbėta ir kito vaiko, 16-mečio anūko gyvybė.

Foto: Lietuvos automobilininkų sąjunga

Leistiną greitį viršijo dvigubai

Lietuvos teismo ekspertizės centro pateiktoje išvadoje nurodoma, kad A. Lankelaitis vairuodamas automobilį smarkiai viršijo greitį – atkarpoje, kurioje leidžiama važiuoti 50 km/val. greičiu, jis važiavo ne mažesniu nei 101 km/val. greičiu.

Vyrui buvo pareikšti kaltinimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius. Jis kaltintas Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimu ir palikimu be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Pagal pareikštus kaltinimus A. Lankelaičiui grėsė laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Avarijos pasekmės ir teisiamojo asmenybė įvertinęs Kauno apygardos teismas jam skyrė 8 metus ir 6 mėnesius laisvės atėmimo bei uždraudė 3 metus vairuoti. A. Lankelaitis taip pat turės atlyginti teismo priteistą žalą žuvusiųjų artimiesiems bei kraupios avarijos metu išgyvenusiems dviem jaunuoliams.

Išklausyti nuosprendžio realia laisvės atėmimo bausme nuteistas A. Lankelaitis neatvyko, teisme nepasirodė ir jo advokatė.

Už grotų Marijampolės gyventojas keliaus, kai tik nuosprendis, kurį dar galima skųsti įsiteisės.