Todėl A. Veryga teigia trečiadienį oficialiai kreipęsis į „Sodrą“ prašydamas įvertinti, ar sergantis ULAC vadovas gali nuolat dalyvauti posėdžiuose, dalinti interviu ir ar nedarbingumu nėra piktnaudžiaujama, siekiant išvengti gręsiančio atleidimo.

„Mano pastabos Sveikatos reikalų komitete dėl vieno iš posėdžio dalyvių liko be atsako. Nesuprantu, kam atstovavo ir kaip posėdyje buvo kviestas dalyvauti Saulius Čaplinskas. Galiu ir klysti, bet, paskutinėmis mano žiniomis, jis turėjo nedarbingumą dėl ligos, kuri prasidėjo iš karto po to, kai buvo pradėti veiksmai dėl jo, kaip vadovo, atleidimo už daugkartinius darbo drausmės pažeidimus“, – savo feisbuko paskyroje rašė A. Veryga.

„Tik priminsiu, kad tai buvo vadovas, kuris nevykdė mano, kaip ministro, pavedimų, aktyviai priešinosi tuometinės Vyriausybės sprendimams dėl institucijų pertvarkos ir t.t.“, – pridūrė jis, akcentuodamas, kad neaišku, ar S. Čaplinskas posėdyje buvo kaip ULAC vadovas.

Darydamas prielaidą, kad posėdyje S. Čaplinskas dalyvavo kaip ULAC vadovas, A. Veryga kelia klausimą, ar normalu turint nedarbingumą dalyvauti posėdžiuose ir atstovauti institucijai.

„Bet daug rimtesnis klausimas yra, ar normalu sergant ir turint su tuo susijusį nedarbingumą visur dalyvauti, o juo labiau atstovauti institucijai. Ir kaip suprantu, Sveikatos reikalų komiteto posėdyje iš ULAC niekas daugiau ir nedalyvavo. Tai panašu, kad sergantis ir į darbą nevaikštantis vadovas dirba ten, kur nori pats. Kolega buvo aktyvus diskusijų dalyvis, o kai kurios pastabos panašėjo ne į institucijos vadovo, o sveikatos politiko pasisakymus“, – atkreipė dėmesį jis.

Jis taip pat teigia trečiadienį oficialiai kreipęsis į „Sodrą“ su prašymu įvertinti, ar nedarbingumą turintis S. Čaplinskas gali ir toliau dalyvauti posėdžiuose.

„Kadangi į mano pastabą niekas nesureagavo, šiandien oficialiai kreipiausi į „Sodrą“, kad būtų įvertinta, ar sergantis ir nedarbingumą turintis ULAC vadovas gali dalyvauti posėdžiuose, nuolat dalinti interviu ir t.t. Taip pat paprašiau įvertinti, ar nėra piktnaudžiaujama ir sukčiaujama dėl ligos, nes ji, kaip minėjau, sutapo su minimo asmens atleidimo procesais“, – teigė A. Veryga.
ELTA primena, kad buvęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, baigdamas savo kadenciją, nusprendė atleisti S. Čaplinską iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo pareigų.

Anot tuometinio ministro, toks sprendimas buvo priimtas dėl ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų nevykdymo.

Tačiau S. Čaplinskas pastaruosiuose parlamento rinkimuose kandidatavęs į Seimą socialdemokratų partijos sąraše tokį sprendimą vertino kaip politinį susidorojimą. A. Verygai dar einant ministro pareigas, S. Čaplinkskas formaliai nebuvo atleistas dėl turėto nedarbingumo. Tačiau A. Veryga tuomet tikino, kad dėl jau pasirašyto įsakymo pirma S. Čaplinsko darbo diena po nedarbingumo bus ir paskutinė darbo ULAC diena.

Čaplinskas nesako, kada baigsis nedarbingumas

Buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo pareigų atleidžiamas Saulius Čaplinskas nutyli paklaustas, kada galėtų baigtis jo nedarbingumas, kuris, ko gero, liko vienintele kliūtimi oficialiai jį pašalinti iš užimamo posto. S. Čaplinskas pernelyg nesureikšmina ir to, kad A. Veryga, trečiadienį išvydęs jį dalyvaujantį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, kreipėsi į „Sodrą“, kad ši išsiaiškintų, ar nėra piktnaudžiaujama nedarbingumu, siekiant išvengti gręsiančio atleidimo.

„Aš į pono Verygos problemas reaguoti nesiruošiu. Čia yra pono Verygos problema, o aš pono Verygos problemų nematau reikalo komentuoti“, – Eltai trečiadienio vakarą sakė S. Čaplinskas, kuris nedarbingumą gavo dar 2020 m. lapkričio pradžioje.

Jis pernelyg nesureikšmino ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) A. Verygą pakeitusio Arūno Dulkio šią savaitę deklaruotos pozicijos. Ministras antradienį LRT radijui teigė nematąs priežasčių, kodėl A. Verygos atleistas ULAC vadovas S. Čaplinskas galėtų tęsti darbą. Pasak jo, nepaisant viešų diskusijų, kurias sukėlė A. Verygos sprendimas, vargu ar yra teisinis pagrindas keisti ankstesnio ministro pasirašytą įsakymą.

Tokią Sveikatos apsaugos ministerijos poziciją S. Čaplinksas įvertino kaip inercišką, atsiradusią dėl to, kad sprendimus artikuliuoja dar prie A. Verygos vadovavimo veikęs SAM personalas.

„SAM yra tos pačios senos girnos, tik keli nauji žmonės atėjo su ponu Dulkiu. O toliau Verygos paliktos tos pačios senos girnos – tie patys teisininkai. Taškas...“, – teigė jis.

Apskritai, S. Čaplinskas leido suprasti neįžvelgiąs susiklosčiusioje situacijoje didesnės problemos. Pasak jo, jam esant nedarbingume, ULAC neliko be vadovybės.

„(ULAC – ELTA) turi vadovą, kuris vykdo šiuo metu pareigas. Kur yra problemos? Kai vadovas yra nedarbingume, kai vadovas yra atostogose, kai vadovas yra komandiruotėje – yra kas jį pavaduoja“, – aiškino S. Čaplinskas.

Galiausiai atleidžiamas ULAC vadovas nebuvo linkęs atsakyti, kiek dar galėtų trukti jo nedarbingumas.

„Kai baigsis, tada ir pranešiu“, – sakė S. Čaplinksas, o pasiteiravus, kokia apskritai yra jo sveikatos būklė, tvirtino, kad tokie duomenys yra privatus reikalas.

„Ačiū, kad rūpinatės, bet sveikata yra privatus dalykas“, – teigė paskutinėmis A. Verygos ministravimo dienomis iš ULAC vadovo pareigų atleistas S. Čaplinskas.