„Planuojame šią savaitę turėti du posėdžius, dvi posėdžių dienas. Šiandien dar buvome suplanavę gyvą posėdį, ne nuotolinį, jame yra daug kandidatūrų pateikimų į įvairias institucijas, taip pat klausimų, kurie yra atidėti iš prieš tai buvusių posėdžių. Tačiau pasiruošimas, pasirengimas nuotoliniam darbui vyksta labai intensyviai“, – LRT radijui antradienio rytą sakė Seimo pirmininkė.

Pasak jos, nuotoliniam darbui Seime ruoštasi tiek praėjusią, tiek šią savaitę.

„Planuojame, kad ketvirtadienio rytą turėsime paskutinį gyvą posėdį ir, esant Seimo valdybos sprendimui, kitą savaitę galėtume rengti paskutinį šios sesijos posėdį nuotoliniu būdu“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Dėl to Seimo valdyba turėtų apsispręsti trečiadienį.

Pasak Seimo pirmininkės, kadangi nuotolinis darbas užtrunka ilgiau nei gyvai, į darbotvarkes dirbant tokiu būdu pateks tik patys svarbiausi, neatidėliotini klausimai.

Seimo pirmininkė sako, kad sistema nėra tobula, pasitaiko klaidų, tačiau iš esmės nuotoliniam darbui pasirengta ir per trumpą laiką Seimo darbuotojai padarė didžiulį darbą.

Gruodį priimtos Seimo statuto pataisos numato, kad nuotoliniai posėdžiai gali būti organizuojami Seimo valdybos sprendimu, kai šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir Seimo nariai negali susirinkti į posėdį Seime nes „dėl objektyvių aplinkybių gali kilti pavojus Seimo narių sveikatai, gyvybei“.

Nuotoliniai posėdžiai, kaip ir įprasti, bus transliuojami Seimo interneto svetainėje, o jų vaizdo ir garso įrašai išsaugomi.

Kai kuriais atvejais nuotolinis darbas nebus galimas, pavyzdžiui, jei rengiamas uždaras Seimo posėdis, ar posėdis, kuriame prisiekia išrinktas prezidentas, Vyriausybė, kai kurie teisėjai ir pareigūnai, jei būtinas slaptas balsavimas ar balsuojama dėl Konstitucijos, konstitucinio įstatymo pataisų.

Parlamento vadovybė nusprendė nuotoliniam Seimo darbui organizuoti kol kas naudoti „Microsoft Teams“ platformą.