J. Navickaitė sakė, kad pradinių ir vyresnių klasių mokiniai nuo kitos savaitės grįžta į ugdymo procesą ir didžiajai daliai vaikų tos pamokos, išskyrus kelias išimtis, bus vykdomos nuotoliniu būdu.

„Išimtys yra susijusios su specialiosiomis mokyklomis, kuriose mokosi vaikai, turintys specialių ugdymosi poreikių. Jie galės tęsti darbą karantino metu kontaktiniu būdu. Tai buvo daryta ir iki žiemos atostogų.

Taip pat yra numatytos išimtys pradinių klasių mokiniams, kai jų tėveliai dirba valdydami epidemiologinę situaciją ir neturi galimybių užtikrinti tinkamos vaikų priežiūros. Taip pat pagalbos, kurios tikrai reikia pradinių klasių mokiniams mokantis nuotoliniu būdu.“

Jos teigimu, šiems mokiniams savivaldybė sudarys galimybę atvykti į mokyklą arba kitą paskirtą įstaigą, iš kur jie galės prisijungti prie nuotolinių pamokų. Taip pat, sakė J. Navickaitė, jeigu reikės, šiems vaikams bus organizuojamas nemokamas maitinimas arba bus sudaromos sąlygos papietauti atsinešus savo maistą.

„Taip pat bus užtikrinta priežiūra, kad tie vaikai tiesiog galėtų saugiai praleisti laiką mokyklos patalpose, kol tėvai dirba.“

ŠMSM atstovė, remdamasi pavasario duomenimis, nurodė, kad tokia galimybe tąkart pasinaudojo maždaug 500-600 mokinių.

„Todėl galvojame ir skaičiuojame, kad panašus mastas turbūt išliks ir sausio mėnesį. Šiuo metu kaip tik savivaldybės kartu su mokyklomis renka šią informaciją iš tėvų ir aiškinasi, koks būtų poreikis konkrečioje savivaldybėje. Matome, kad kai kuriose savivaldybėse tas poreikis yra labai nedidelis. Dešimt vaikų, pavyzdžiui, Šiaulių rajone, o Kaišiadorių r. kol kas tokio poreikio nefiksuojama.“

Pasak J. Navickaitės, akivaizdu, kad tie miestai, kur yra didžiosios gydymo įstaigos, gali susidurti su didesniu poreikiu ir pridūrė, kad didesnių iššūkių neturėtų kilti, mat bus remiamasi pavasario praktika.

Paklausta, ar ministerija svarsto, kaip bus stengiamasi padėti baigiantiems mokyklas abiturientams, teigė, kad dar taip detaliai nėra galvojama.

„Epidemiologinė situacija dar neleidžia galvoti nuo kada galėtų grįžti mokiniai į kontaktinį ugdymą. Akivaizdu, kai tik bus tokia galimybė, pirmiausia turėtų sugrįžti ikimokyklinukai, pradinukai ir abiturientai.“

Kokios abiturientų nuotaikos?

Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė S. Aškinytė tikino, kad abiturientų nuotaikos šiuo metu tikrai yra sudėtingos, nes egzaminai nėra lengvi.

„Egzaminų laikymas sukelia tikrai daug streso ir tokiomis aplinkybėmis nėra lengviau juos laikyti. Abiturientai tikrai yra sunerimę ir mano, kad vis dėlto dabar yra sunkiau pasiruošti egzaminams negu įprastomis sąlygomis. Žinoma, yra laiko ir nėra taip netikėta, kaip buvo praeitais metais. (…). Šiemet viskas yra šiek tiek ramiau, mat nuotoliniam mokymuisi ruoštasi.“

Sara Aškinytė

Moksleivių atstovė taip pat komentavo, kad abiturientai tikėtųsi šiais metais palengvintų egzaminų, bet kol yra laiko, tol stengiasi jiems tinkamai pasiruošti, jeigu to palengvinimo nebus.

„Verta paminėti, kad švietimo sistemoje visi susiduria su iššūkiais. Nuotolinis mokymasis dar nevyksta taip sklandžiai, kaip galėtų vykti. Nors ir nuo rudens prasidėjęs nuotolinis mokymas tikrai vyksta geriau negu pavasarį, bet mokyklos vis tiek susiduria su daug iššūkių. Mokytojams tikrai yra sudėtinga ir jiems tai yra labai didelis iššūkis.“

S. Aškinytė pridūrė, kad moksleiviai šiuo metu skundžiasi, kad dėl visos šios situacijos jų emocinė būklė nėra pati geriausia ir trūksta tam tikrų pagalbos priemonių, kaip tai spręsti.