„Mūsų tvirtu įsitikinimu, centralizuoto fejerverkų šaudymo neturėtų būti. Kitas pasiūlymas, kuris atgrasytų žmones rinktis prie eglučių, centrinių vietų, per tą Naujųjų metų sutikimą fiziškai eglutes užgesinti, kad jos nešviestų ir nekviestų rinktis“, – po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams sakė R. Požėla.

„Dar vienas dalykas – centrinių vietų eglučių aptvėrimas, eismo apribojimas“, – pridūrė pareigūnas.

Anot jo, tokie pasiūlymai bus svarstomi su savivaldybėmis, nes per kalėdinį laikotarpį pastebėta, jog daugiausia karantino pažeidimų nustatyta būtent dėl būriavimosi.

„Kas kėlė nerimą ir į ką tikrai atkreipsime dėmesį per naujametinį laikotarpį, tai žmonių būriavimasis viešose vietos, kurios pritaikytos poilsiui, rekreacijai: parkai, paplūdimiai. Matydami, kad draudžiama išvykti į kitą savivaldybę, jie ieško aktyviam poilsiui viešųjų erdvių ir vienu metu ten suplūsta pakankamai nemažai žmonių. Tikrai matome, kad asmenys ir be kaukių būna, netaisyklingai kaukes dėvi, būriuojasi. Tai čia buvo ilgojo savaitgalio problema, viena iš jų“, – kalbėjo policijos vadovas.

Jis pabrėžė, kad parkų uždaryti nesiūloma, nes tai būtų radikalus sprendimas.

„Aš kalbu daugiau apie mūsų darbo organizavimą. (...) Ateinantį šeštadienį, sekmadienį planuoti daugiau mūsų pajėgumų, kurie fiziškai atvažiuotų ir būtų viešose erdvėse ir garsiakalbio pagalba, savo buvimu užkardytų galimus karantino pažeidimus“, – teigė R. Požėla.

Vis dėlto jis atkreipė dėmesį, kad įvesti judėjimo ribojimai veikia.

„Vaizdo stebėjimo sistemos, kurios įrengtos pagrindiniuose šalies keliuose, (...) rodo, kad transporto srautai yra sumažėję 80 procentų. Tai rodo, kad draudimai pasiekė savo tikslą sumažinti gyventojų mobilumą“, – kalbėjo jis.

Kaip anksčiau BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, gruodžio 15–25 dienomis surinkti duomenys lyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai.

Pasak R. Požėlos, per kalėdinį laikotarpį sulaikytas 151 neblaivus vairuotojas, pernai tokių buvo 230.

„Tikrai siejame ne todėl, kad mažiau sulaikėme, o todėl, kad tokių asmenų buvo mažiau viešajame eisme“, – komentavo pareigūnas.

Nuo Kūčių išvakarių sustiprinus judėjimo kontrolę tarp savivaldybių patikros postuose nepraleista daugiau nei 16 tūkst. automobilių. Per šį laikotarpį taip pat surašyti 525 protokolai už karantino reikalavimų nesilaikymą.