„Mes išklausysime Sveikatos apsaugos ministerijos vertinimą apie tendencijas, apie tai, kaip mūsų įvesti ribojimai koreliuoja su susirgimų skaičiais, mirčių skaičiumi“, – BNS sakė komisijos pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Su kitų sričių ministrais aptarsime jų siūlymus, tokia yra pirminė darbotvarkė“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, posėdžio metu taip pat bus išklausyta policijos ir kitų institucijų situacijos apžvalga.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

NSGK aptars visuomenės nuotaikas dėl skiepų

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pirmadienį aptars visuomenės nuotaikas dėl skiepų nuo COVID-19, tolesnį vakcinacijos planą.

„Komitetas rengia diskusiją dėl tolesnės kovos su COVID-19. Nagrinėsime visuomenės pasirengimą ir nusiteikimą, tolesnį vakcinacijos planą, kada tikėtis proveržio“, – BNS sakė NSGK pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Anot jo, bus aptarti skirtingi visuomenės nuomonės apklausos rezultatai dėl skiepijimosi nuo koronaviruso.

Praėjusią savaitę Prezidentūra pranešė, kad jos užsakymu kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad beveik 70 proc. apklaustųjų pareiškė, jog skiepytųsi nuo COVID- 19. Į klausimą, jeigu vakcina nuo COVID-19 bus saugi, nemokama ir prieinama visiems, ar jūs skiepysitės, 37 proc. respondentų atsakė „tikrai taip“, 31 proc. – „greičiau taip“, po 13 proc. atsakė neigiamai arba greičiau neigiamai. 6 proc. teigė nežinantys. Iš viso apklausti 517 gyventojų.

Kitos panašiu metu atliktos apklausos duomenimis, nuo koronaviruso skiepytųsi 45 proc. gyventojų, 22 proc. skiepytis nesutiktų, o trečdalis dar neapsisprendė. Šią apklausą LRT užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, visoje Lietuvoje telefonu apklausta 1000 žmonių.

Spalio 9–18 dienomis BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa, per kurią namuose apklausta 1 tūkst. respondentų, parodė, kad nuo COVID-19 skiepytųsi 42,9 proc. apklaustųjų. 42,5 proc. sakė, kad nesiskiepytų, 14,7 proc. neturėjo nuomonės.

Pasak L. Kasčiūno, NSGK taip pat kalbės, „kaip sustiprinti visuomenės imunitetą antivakserių dezinformacijai“.

Šeštadienį į Lietuvą atgabenta pirmoji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina, sekmadienį ja pradėti skiepyti medikai.