„Esame sutarę su Seimo frakcijų atstovais, kad pirmąją sausio savaitę kai rinksimės į rudens sesijos pratęsimą, (...) tuomet visi Seimo nariai galės testuoti naują nuotolinio darbo sistemą ir esant reikalu galėsime balsuoti, diskutuoti, tiesiog visus posėdžius Seimo galėsime rengti nuotoliniu būdu, jei bus toks poreikis“, – Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

Anot jos, perėjimas prie nuotolinio darbo vyksta pagal numatytą grafiką ir apgailestavo, kad pritrūko politinės valios priimti tam reikalingus sprendimus buvusios kadencijos Seime pavasarį, vasarą.

Seimo Statutas numato, kad rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną, tačiau Seimo pirmininkė sakė neabejojanti, kad trečiadienį parlamentarai pratęs rudens sesiją.

Seimo priimtos statuto pataisos numato, kad nuotoliniai posėdžiai gali būti organizuojami Seimo valdybos sprendimu, kai šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir „gali kilti grėsmė Seimo darbui, nes dėl objektyvių aplinkybių gali kilti pavojus Seimo narių sveikatai, gyvybei, ir Seimo nariai negali susirinkti į Seimo posėdį Seimo rūmuose“.

Nuotoliniai posėdžiai, kaip ir įprasti, bus transliuojami Seimo interneto svetainėje, o jų vaizdo ir garso įrašai išsaugojami.

Kai kuriais atvejais nuotolinis darbas nebus galimas, pavyzdžiui, jei rengiamas uždaras Seimo posėdis, ar posėdis, kuriame prisiekia išrinktas prezidentas, Vyriausybė, kai kurie teisėjai ir pareigūnai, jei būtinas slaptas balsavimas ar balsuojama dėl Konstitucijos, konstitucinio įstatymo pataisų.

Parlamento vadovybė nusprendė nuotoliniam Seimo darbui organizuoti kol kas naudoti „Microsoft Teams“ platformą.