Policija praneša surašiusi administracinio nusižengimo protokolą

Policija sekmadienį vakare surašė administracinio nusižengimo protokolą Seimo narei Agnei Širinskienei, kuri pažeidė sugriežtintus judėjimo tarp savivaldybių reikalavimus.

Kaip BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, parlamentarė į patikrinimo postą netoli Visagino atvažiavo prieš devintą vakaro.

Pareigūnai, A. Širinskienei paprašius, leido jai kirsti savivaldybės ribą ir nuvažiuoti į degalinę prisipilti degalų, tačiau Seimo narė tai padariusi nuvažiavo toliau į miestą ir apsipirko parduotuvėje.

„Ji neturėjo teisės išvis važiuoti į savivaldybę – iš Ignalinos į Visaginą, bet pareigūnai pažiūrėjo geranoriškai, nes tikrai mažai buvo degalų likę, iki degalinės ir atgal leido, bet ji dar nusprendė nuvažiuoti toliau į miestą ir prie parduotuvės buvo surasta“, – sakė R. Matonis.

Dėl privalomų nurodymų nevykdymo policija pradėjo administracinę teiseną. Surinkus visus duomenis ir paaiškinimus bus priimtas sprendimas dėl nuobaudos dydžio.

Administracinių nusižengimų kodeksas už karantino reikalavimų pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Išeinančios iš parduotuvės laukė pareigūnai

Sekmadienio vakarą A. Širinskienė nusprendė iš namų Dūkšte grįžti į Vilnių.

„Pirmadienis – juk darbo diena. Tačiau… benzino bake degalų likę vos 50 kilometrų ir klausimas, kaip bus su tuščiu šaldytuvu? Tiesiog apsipirkti nespėjau, nes ketvirtadieninis Seimo posėdis iki išnaktų užtruko, tada iš karto važiavau namo, o paskui – įvesta važiavimo kontrolė…“, – bandau pati pasiteisinti, puikiai suprasdama, kad rizikos grupei priklausantis vyras pats maisto visą savaitę tikrai nevažiuos“, – feisbuke rašė politikė.

Ji su vyru nusprendė, kad prieš važiuodama į Vilnių užsuks į degalinę Visagine, o ten ir maisto nupirks.

„Juolab artėja 21 valanda, kai bus sumažinta judėjimo kontrolė keliuose ir judėjimas prieš darbo savaitę taps laisvesnis“, – savo sprendimą aiškino politikė.

„20 val. 50 min. atsiduriu ant Visagino ribos. Nors posto darbo diena jau į pabaigą ir policijos postas netrukus bus nuimtas (taip ir buvo, kai grįžau atgal), sustabdo policininkė. „Gal įleisite bent degalų nusipirkti?“ – jai pasirodo pakankama objektyvi priežastis“, – feisbuke rašė A. Širinskienė.

Jau po 21 valandos vakaro A. Širinskienė apsilankė prekybos centre, kur apsipirkus jos laukė policija.

„Paskubomis įsipilu degalų (20 val. 55 min., kaip rodo degalinės kvitas). Ir pakeliui stabteliu prie vietinio LIDL – jau 21 val. Parduotuvė beveik tuščia, tad susimetu būtiniausius produktus ir – greitai prie kasų. 21.08 išmušamas čekis ir… čia jau laukė policija. Pasirodo, jų manymu, įsipylusi degalų aš jau nebeturėjau teisės įsigyti maisto“, – apie susitikimą su policija feisbuke rašė A. Širinskienė.

Policijos pareigūnai parlamentarei pranešė, kad dėl jos veiksmų bus informuota vadovybė ir politikė bus pakviesta į apklausą.

„Mano bandymas paaiškinti, kad turiu nupirkti maisto vyrui, jiems pasirodo nepakankamas. Tad laukiu, mielai dalyvausiu apklausoje ir atsakysiu į visus klausimus. Taip pat ir tuos, kodėl savo vyrui perku maistą Visagine, ir galėsim padiskutuoti, ar maisto pirkimas rizikos grupės žmogui, kuris nevyksta į prekybos centrus pats, yra pakankamai objektyvi priežastis lankytis parduotuvėje po to, kai nusipirkai degalų“, – rašė ji.

A. Širinskienė stebėjosi naujosios Vyriausybės sprendimais dėl ribojamo judėjimo šventiniais savaitgaliais.

„Su tokia sukarintos valstybės logika, kurią praėjusį sekmadienį buvo patvirtinę valdantieji, į savo šeimos namus Dūkšte, kurie man yra namai nuo pat 1975 m., kai gimiau, aš nebūčiau galėjusi nė atvažiuoti: nei mano deklaruota gyvenamoji vieta, nei nuosavybė“, – rašė ji.

Politikė A. Širinskienė socialiniame tinkle rašė, kad pirmadienio pakeitimai, kuriuos Vyriausybė padarė apsižiūrėjusi, jog perlenkė lazdą sekmadienį, leido „kitas objektyvias priežastis“ išvykti iš deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės.

„Taigi, leido ir man iš Vilniaus išvykti namo į Dūkštą. Tikiuosi, noras bent savaitgaliais grįžti pas sutuoktinį yra „objektyvi priežastis“. Norėjau tikėti, kad nupirkti maisto mano aplinkybėmis ne toje savivaldybėje, kur esi deklaravęs gyvenamąją vietą ir kurioje neturi nuosavybės, yra objektyvi priežastis judėti. Ypač kai perki maistą savaitei rizikos grupei net pagal kelis veiksnius priklausančiam žmogui“, – ironizavo ji.

Politikė rašė, kad supranta klydusi.

„Deja, tikriausiai klydau, nes, kaip patyriau šiandien iš policijos pareigūnų, apsipirkti gali tik savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybėje net tuo atveju, kai ta savivaldybė yra už gerų 130 kilometrų, o žmogus, kuris valgys maistą, – čia pat“, – aiškino A. Širinskienė.

Parlamentarė stebėjosi, kad Vyriausybės nutarimai rengiami neapgalvojant visų gyvenimiškų situacijų.

„Nežinau, kaip toli eisim su tokiu valstybės valdymo suvokimu, tačiau labai tikiuosi, kad bukas apribojimų taikymas nesibaigs tuo, jog mes rizikos grupės žmones išginsime į parduotuves vien dėl to, kad kažkas, rengdamas Vyriausybės nutarimą, neapgalvojo visų gyvenimiškų situacijų ir pabandė visus žmones vertinti pagal vieną kurpalį“, – feisbuke rašė LVŽS atstovė Seime.