Klaipėdos mieste įrengti septyni kontrolės postai. Kituose keliuose eismas draudžiamas. Dėl patikrinimų nuo pat pirmos pareigūnų darbo valandos ėmė gerokai lėčiau judėti eismas, tačiau didelių spūsčių nesusidarė – dėl nebūtinos priežasties vykę žmonės turėjo apsisukti. Kol kas nubaustų nebus.

Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika pasidalijo paskutine informacija, kaip vyksta pareigūnų darbas keliuose.

„Trečiadienį ir ketvirtadienį jau buvo kelio ribojimo ženklai, kurie ribojo patekimą į Klaipėdą. Visa apskritis, visi rajoniniai taškai taip pat pasiruošė, o jei išskiriame Klaipėdą, čia dirba septyni taškai. Yra keli tūkstančiai vairuotojų patikrinti, iš jų apsisuko apie 200“, – sako M. Džermeika.


Pareigūnai primena, kad būtina turėti dokumentus, kurie įrodo, kad tikrai gyvenate Klaipėdoje, o nevykstate apsipirkti.

„Pasiruoškite dokumentus, turėkite juos po ranka, taip mažiau susidarys spūstis“, – primena Klaipėdos apskr. Kelių policijos viršininkas.

Pareigūnas pasidalijo, kad jau buvo ir keli kurioziniai atvejai su vairuotojais. Vienas taip skubėjo Klaipėdos rajone, kad dar neprivažiavęs prie patikros vietos iš toli ėmė pareigūnams mojuoti mobiliuoju telefonu. Dėl dokumentų pareigūnai pretenzijų neturėjo, o štai vairuojant rankose turėti telefono negalima, tad vyras už tai gavo baudą.

Kitas asmuo labai norėjo apsipirkti Klaipėdoje, tačiau net ir gražiai įkalbinėjami pareigūnai nepasidavė, tad rajono gyventojas, atvykęs apie 30 kilometrų iki uostamiesčio, turėjo suktis atgal iš kur atvyko.

Nubaustų vairuotojų iki šios dienos popietės dar nebuvo. Anot M. Džermeikos, žmonės reaguoja į priminimą apie karantiną ir ribojimus be įžūlių pykčių ir paiso pareigūnų nurodymų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, vadovaudamiesi Vyriausybės nurodymais, judėjimo kontrolę apskrities keliuose vykdys nuo gruodžio 18 d. (penktadienio), 13 val., iki gruodžio 20 d. (sekmadienio), 21 val., taip pat nuo gruodžio 23 d., 13 val., iki 27 d., 21 val., bei nuo gruodžio 31 d., 13 val., iki sausio 3 d., 21 val.
Kitomis dienomis, pradedant gruodžio 16-ąja, policijos pareigūnai bet kuriuo metu atvyks į apskrities keliuose esančius postus bei patikrins asmenų būtinybę vykti į vieną ar kitą apskrities savivaldybę.

Dalis įvažiavimų į apskrities miestus bus užtverti techninėmis priemonėmis, taip pat pastatyti įvažiuoti draudžiantys kelio ženklai. Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai.

Esant būtinybei įvažiuoti į Klaipėdą leidžiama:

 • Per Liepojos g. (Kalotės kryptis), Medelyno g.–Šilojų g.;
 • Per Girulius;
 • Per Pajūrio g. (Tauralaukis);
 • Per Liepų g.;
 • Per Tilžės g.;
 • Per Vilniaus plentą;
 • Per Rimkus (Rimkų g.–Lanko g. sankryža).

Įvažiuoti draudžiama:

 • Į Kairių gatvę iš žvyruotų keliukų;
 • Klemiškės gatve nuo Palangos plento;
 • Iš Žaliojo slėnio į Vėjo g. (Tauralaukis);
 • Per LEZ teritoriją, esančią Švepelių g., vedančią į Rimkų g.

Kilus klausimams, piliečiai bet kada gali skambinti policijos informacijos telefonu 8700 60000: darbo dienomis – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro, savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 8 val. ryto iki 17 val. vakaro.