„Kadangi gyvenu centre, aš jau kurį laiką mačiau, kad griežtinti priemones tiesiog būtina, nes kas darėsi prie eglutės, ne tik jos įžiebimo metu, bet kiekvieną vakarą, buvo netoleruotina. Matant skaičius, kiekvieną dieną tūkstančius augančius, mirčių skaičių augantį, reanimaciją perpildytą, tikrai reikėjo griežtinti“, – penktadienį interviu Žinių radijui sakė A. Mazuronis.

Anot „darbiečio“, visgi opozicijai nėra suprantami kai kurie prekybos apribojimai, privertę užsidaryti mažas parduotuves.

„Kodėl „Maximose“ galima prekiauti viskuo didžiuliuose plotuose daug žmonių paliekant, o smulkiuosius prekeivius uždarant visiškai, nors jie jau nuo pirmosios bangos yra investavę į įvairiausias saugumo priemones ir tikrai sugeba užtikrinti saugumą tose parduotuvėse“, – sakė A. Mazuronis.

„Tada mes keliam klausimą, koks tikslas tokių ribojimų – ar kad žmonės apsipirkinėtų „Maximoje“, ar kad apsipirkinėtų saugiau. Yra ginčytinų vietų, bet principinė pozicija griežtinti ribojimus, man atrodo, tikrai teisinga, nes tai, kas vyko, buvo netoleruotina ir nevaldoma visiškai“, – kalbėjo Darbo partijos atstovas.

Nuo trečiadienio Lietuvoje sugriežtintos karantino sąlygos, uždraustas judėjimas tarp savivaldybių be būtino reikalo, uždarytos atskiros ne maisto prekių parduotuvės, grožio salonai ir pan.

Kai kurie opozicijos atstovai teigia, kad sugriežtinti suvaržymai visų pirma stabdo smulkųjį verslą ir jie yra diskriminuojami, nes didieji prekybos centrai prekiauja tiek maistu, tiek pramoninėmis prekėmis.

Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė BNS sakė, kad neteisinga ir nesąžininga, jeigu prekybos tinklų parduotuvėse galima prekiauti ne tik maistu, bet ir kitomis prekėmis, o turgavietėse palikta prekyba tik maistu.

A. Mazuronis teigia, kad komendanto valanda šiuo metu yra ta priemonė, kurią būtų galima svarstyti pirmiausiai, siekiant sustabdyti nebevaldomą COVID-19 plitimą Lietuvoje.

„Komendanto valanda yra viena iš tokių plačiai taikomų priemonių ES valstybėse ir valstybėse, kurios susiduria su nevaldomu pandemijos plitimu. Tokia priemonė būtų galima, ir aš net matyčiau ją kaip vieną iš pirmųjų būtinų priemonių, nes vakarais judėjimas vis dar vyksta mieste“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė politikas.

„Dabartinėje situacijoje mes turime ne apie save galvoti, mes turime galvoti apie mus supančius žmones. Ir iš tiesų dar ne visi pakankamai gerai įsisąmonina šią logiką. Tad aš asmeniškai būčiau už dar griežtesnį judėjimo ribojimą. Ligos suvaldymas šiandien yra pirmoje vietoje“, – argumentavo „darbietis“.

Kaip vieną didžiausių rizikų, šiuo metu Lietuvoje kylančių dėl koronaviruso, jis įvardino iš rikiuotės artimiausiu metu išeiti grasinančią sveikatos apsaugos sistemą.

„Mes esame ties tokios situacijos slenksčiu, kai ligoninėse lovų yra, infrastruktūra yra, bet nebėra žmonių, kurie dirba, nes medikai ir serga, ir yra pervargę. Panašu, kad sveikatos sistema yra priėjusi kritinę ribą“, – sakė jis.

„Rūšiavimas, ką gydyti, jau dabar vyksta. Tad turi būti imtasi pačių griežčiausių priemonių. Nes, akivaizdu, po pirmosios bangos, su kuria pakankamai sėkmingai susitvarkė, buvusi Vyriausybė tikrai užmigo ant laurų ir dabartinė situacija yra visiškai nevaldoma“, – apibendrino Seimo narys.