Ministrė pirmininkė teigė, jog tai nėra svarbiausias klausimas jos gyvenime.

„Nemanau, kad tai yra svarbiausias gyvenime klausimas, nereikia gaišti laiko apie tai diskutuojant“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė teigė, kad jei draudimai ir būtų peržiūrimi, tai kompleksiškai.

„Esame ne kartą diskutavę apie alkoholio draudimų peržiūrą komplekse. Pirmiausia reikia įsivertinti visas priemones, kurios buvo paskutiniu metu priimtos, jų veiksmingumą. Ir tada apsispręsti dėl komplekso keitimo, o ne dėl kiekvienos priemonės atskirai“, – pabrėžė ji.

I. Šimonytė teigė, kad žiūrint į pavienes priemones „vieni vėlintų pabaigą, kitas vėlins pradžią, kitas dar kažkokį apribojimą norės pasiūlyti“.

„Manau, kad tai nėra konstruktyvi diskusija. Man tai nėra svarbiausias gyvenime klausimas – ar galima prekiauti alkoholiu ilgiau sekmadienį“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, paklaustas ar reikėtų atšaukti šį praėjusios valdžios draudimą, teigė, kad jam sunku komentuoti tokią informaciją.

„Žinote, pasakysiu atvirai. Man sunku apie tai kalbėti, sunku atsakinėti į tokius klausimus, kai kiekvieną darbo valandą turiu sąlytį su informacija, kaip miršta žmonės“, – po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministras.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą Seime registravo Andrius Mazuronis ir Vytautas Gapšys. Liberalizuoti prekybą alkoholiu sekmadieniais siūloma nuo 2021–ųjų gegužės.

Dabar sekmadieniais alkoholio galima įsigyti nuo 10 val. iki 15 val., kitomis dienomis – iki 20 valandos.

Vienas iniciatyvos autorių V. Gapšys BNS teigė, kad dabartinis prekybos alkoholiu reguliavimas nėra racionalus, o siūlymas suvienodinti prekybos alkoholiu sąlygas visomis dienomis, būtų parodymas, kad „mes visuomene pasitikime ir gerbiame žmonių teisę apsispręsti patiems“.

„Ne visai racionalus reguliavimas. Sekmadienio nereikia išskirti iš kitų dienų. Niekaip nesuprantu, kodėl sekmadienį vienaip, o pirmadienį – kitaip“, – sakė parlamentaras. Pasak jo, draudimas sekmadieniais alkoholiu prekiauti po 15 val. yra vienas iš draudimų, kuris neturi detalaus paaiškinimo. „Kodėl nuo 15 val., o kodėl ne nuo 14 val. ar ne nuo 16 val.?“ – klausė politikas.

Seimas 2018–ųjų birželį sutrumpino prekybos alkoholiu laiką: darbo dienomis ir šeštadieniais jo leido įsigyti nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 valandos.