„Aš vakar jau pasirašiau naujų Žuvinto nuostatų redakciją, išsiuntinėjau institucijų derinimui. Nereikėjo savaitės, pirmą oficialią darbo dieną tai padarėme“, – antradienį LRT radijui sakė ministras.

Pasak jo, nuostatose visais metų laikais apribojama žvejyba rezervate, plaukiojimas valtimis. Taip pat paraleliai siekiama pakeisti medžioklės taisykles, siekiant apriboti paukščių medžioklę.

Pasak S. Gentvilo, pakeitimai dėl paukščių medžioklės aktualūs ne tik Žuvinte, bet visoje Lietuvoje.

„Dėl paukščių medžioklės, aš manau, kad reikėtų žymiai plačiau pasižiūrėti, ją stipriai riboti visoje Lietuvoje, nes čia yra platesnis klausimas. Bet tai yra artimiausios diskusijos klausimas – žymiai plačiau uždrausti paukščių medžioklę Lietuvoje“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Žuvinto rezervato nuostatus, jis sakė, kad suinteresuotos šalys turi penkias dienas sureaguoti į pateiktą naują jų redakciją, tikimasi, kad galutinį pakeitimą pavyktų priimti dar šiemet.

„Aš manau, jeigu vyks intensyviai Vyriausybės posėdžiai, galima tikėtis, kad ties Naujais metais būtų patvirtinti nauji Žuvinto nuostatai“, – sakė S. Gentvilas.

Kadenciją baigusi Vyriausybė liepą sukėlė aplinkosaugininkų nepasitenkinimą patvirtindama naujus Žuvinto biosferos rezervato nuostatus.

Pakeitimais suteikta daugiau teisių rezervato teritorijoje uogauti, grybauti ir žvejoti. Sprendimu leista žvejoti nebe penkių, o keturiolikos aplinkinių kaimų gyventojams.

Aplinkosaugininkai pasipiktino nuostatuose pakeistu medžioklės rezervate reguliavimu. Aplinkos ministerija rudenį žadėjo panaikinti nuostatuose esančias dviprasmybes.

Žuvinto biosferos rezervatas yra seniausia Lietuvos saugoma teritorija, įsteigta 1937 metais. Tai vienintelė Lietuvos teritorija, priklausanti UNESCO pasauliniam biosferos rezervatų tinklui, dalis rezervato saugoma kaip Ramsaro konvencijos („Konvencija dėl tarptautinės reikšmės šlapžemių, ypač vandens paukščių buveinių“) teritorija, visas biosferos rezervatas yra Europos Sąjungos vertingiausių gamtinių teritorijų tinklo „Natura 2000“ dalis.