Kitų metų valstybės, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir „Sodros“ biudžetų projektai, kuriuos parengė ankstesnė Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, po pirmojo svarstymo Seime yra grąžinti Vyriausybei.

Biudžetų projektai parengti planuojant, kad kitąmet valdžios sektoriaus deficitas sudarys 5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tačiau ir I. Šimonyte, ir finansų ministrė Gintarė Skaistė pripažįsta, kad jis neišvengiamai bus didesnis.

Pasak I. Šimonytės, Seime jau priimti įstatymai, pavyzdžiui, dėl papildomo pensijų indeksavimo ar įtraukiojo ugdymo, kuriems finansavimas biudžeto projekte nėra numatytas. Be to, kitų metų valstybės išlaidas didins priemonės, skirtos antrajai koronaviruso bangai suvaldyti.

G. Skaistė anksčiau prognozavo, kad deficitas gali siekti 6,5 proc. BVP. Valstybės kontrolė 2021-iesiems prognozuoja 5,7 proc. deficitą.

2021-ųjų „Sodros“ biudžetą I. Šimonytė aptars su socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktore Julita Varanauskiene, PSDF biudžetą – su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, valstybės ir savivaldybių biudžeto projektą – su finansų ministre Gintare Skaiste.

Antrasis biudžeto svarstymas Seime numatytas gruodžio 17-ąją, o tada po kelių dienų turėtų vykti projektų priėmimas.