Sutikta pirmoji vilnietė šypsodamasi pritarė valdžios sprendimui imtis griežtesnių veiksmų. Jos nuomone, reikia atsižvelgti į pasaulinę praktiką, kokių priemonių įvairios šalys imasi tokiais atvejais.

„Vis dėlto, manau, kad leidimas dirbti parduotuvėms ir didiesiems prekybos centrams yra ne pats geriausias būdas išspręsti šią problemą.“

Ji taip pat užtikrintai atsakė, kad darbdaviai 100 proc. užtikrino sąlygas dirbti iš namų ir visi tuo noriai naudojasi. Paklausta, ar negaila, kad didžiąsias šventes gali tekti sutikti be artimųjų, moteris sakė, kad svarbu, kaip pats žmogus susikurs Kūčias ir Kalėdas.

„Šiemet mūsų Kūčios ir Kalėdos bus namuose, su šeima, bet, manau, kad tikrai įmanoma sukurti jaukias ir gražias šventes ir taip.“

Vyresnio amžiaus sutiktas miestietis irgi sutiko, kad dabar jau nieko nepadarysi ir reikia kapanotis iš blogėjančios padėties tokiomis priemonėmis, kokios yra valdžios įvestos.

„Dabar jau nieko nepadarysi, ar pavėluota, ar ne. Mano paties toks darbas, kad aš negaliu dirbti iš namų, esu statybininkas. Ką darysi, reikia dirbti, bet reikia ir tikėtis, kad valdžia geriau žino, ką daro, nei mes. Kol kas galvoju, kad viskas normaliai.“

Taip pat pridūrė, kad per Kalėdas irgi nežada niekur vykti, o šventes pasitikti ramiai su namiškiais.

Reikėjo sugriežtinti anksčiau

Su kūdikiu vežimėlyje sutiktas vyras komentavo, kad su karantino sugriežtinimu šalyje buvo pavėluota. Jo nuomone, reikėjo tai daryti daug anksčiau.

„Apie Vėlines sakyčiau būtų buvęs tas laikas truputį sugriežtinti karantiną. Pats, aišku, irgi nesilankau prekybos centruose, viską perku onlainu. Taip pat stengiuosi likti namuose tiek, kiek įmanoma, tik išeinu kartais vaiką pavežioti. Žinote, kai mažas vaikas, to reikia.“

Jaunas tėtis džiaugėsi, kad pasisekė ir dėl darbo, nes dirba IT srityje, todėl nebuvo jokių problemų persikelti dirbti iš namų. Vadovas irgi nesudarė tam jokių kliūčių.

Paklaustas, ar vietų automobiliams ribojimas prie prekybos centrų yra gera mintis, vyro nuomone, tai nėra blogas sumanymas.

„Manau, kad taip, tai gali duoti teigiamų rezultatų, kadangi tada jau tampa sudėtinga važiuoti visuomeniniu transportu, todėl gali tapti paprasčiau maistą užsisakyti, pavyzdžiui, internetu.“

Jis tuo pačiu abejojo, kaip šiais metais pasiseks švęsti jų šeimai. Greičiausiai, tai darys tik savo šeimos rate.

„Žiūrėsiu pagal situaciją, kadangi ne tik tai, kas yra leidžiama, bet yra ir vidinė baimė važinėti pas gimines. Tiek aš galiu juos užkrėsti, tiek jie – mane. Kol kas linkstu švęsti su savo šeima, bet jeigu situacija pagerės, galbūt ir važiuosime.“

Taip pat prisipažino, kad tėvus šių metų rudenį aplankė tik kartą, todėl gyventi pandemijos sąlygomis nėra paprasta.

Į Lukiškių aikštę išėjusi pasivaikščioti senjorė neįžvelgė valdžios veiksmuose nieko blogo. Tikino, kad galima su artimaisiais pasikalbėti ir telefonu.

„Maisto prekių parduotuvėse lankausi triskart per savaitę, naujų drabužių man nelabai ir reikia. Tiesa, šios Kalėdos bus liūdnos, bet nieko nepadarysi“, – sakė ji.

Primename, kad karantino režimas Lietuvoje pratęstas iki gruodžio 31 dienos:

  • Nuo kitos savaitės pradinukai išleidžiami atostogų, o nuo trečiadienio visi vyresni moksleiviai pereina prie nuotolinio mokymosi;
  • Uždrausti daugiau nei dviejų šeimų artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus. Taip pat uždrausta daugiau nei dviem šeimoms rengti šventes, jose gali dalyvauti iki 10 žmonių. Uždrausta šventėms nuomoti patalpas.
  • Sugriežtinti apribojimai prekybos vietoms: mažesnėse vienam žmogui turės tekti 15 kv. metrų, didelėse – 30 kv. metrų. Galima užpildyti ne daugiau penktadalio automobilių stovėjimo aikštelių prie prekybos vietų.
  • Nuo gruodžio 10 dienos nuspręsta neatidaryti muziejų ir galerijų.