„Vyriausybės programoje trūksta atvirumo, nuoseklumo ir skaidrumo. Todėl Seimui teiksime alternatyvią Vyriausybės programą“, – spaudos konferencijoje sakė G. Paluckas.

LSDP lyderis pažymėjo, kad Vyriausybės programoje į daugelį klausimų neatsakoma, joje daug nutylėjimų.

„Programa persmelkta baimės kalbėti atvirai ir įvardinti tikruosius siekius. Apstu nutylėjimų: pradedant mokesčių sistema, kuri neišvengiamai turės būti peržiūrima matant augančias išlaidas, taip pat kalbant apie sveikatos priežiūros sektorius, kur deklaruojamas atviras siekis privatizuoti dalį sveikatos priežiūros paslaugų“, – kalbėjo G. Paluckas.

Pasak LSDP pirmininko, premjerė I. Šimonytė ligi šiol išsisuka nuo klausimo, kiek biudžeto lėšų pareikalaus Vyriausybės programoje deklaruojamų sumanymų įgyvendinimas.

„I. Šimonytė tris kartus išsisuko nuo atsakymo, taip pažeisdama atvirumo principą, kuris deklaruojamas programoje. Konservatoriai, kaip ir anksčiau, nedrįsta kalbėti apie mokesčius ir pajamas. Matant augančias išlaidas gynybai, mokslui ir švietimui, galiu pasakyti, kad biudžeto išlaidos turėtų augti nuo 3 proc. iki 6 proc. BVP. Nemažai siurprizų matysime, galbūt kitų metų viduryje bus daroma mokesčių pertvarka“, – vertino G. Paluckas.

Kaip primena ELTA, penktadienį Seimas rinksis į nenumatytą posėdį, kuriame planuojama tvirtinti ministrės pirmininkės I. Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programą. Taip pat šiame posėdyje turėtų prisiekti naujos Vyriausybės nariai.