„Nebegalime laukti, todėl imamės veiksmų. Nuo pirmadienio, gruodžio 7 d., iki pat žiemos atostogų (gruodžio 23 d. imtinai) visi Palangos bei Šventosios moksleiviai, įskaitant ir pradinukus, bus ugdomi nuotoliniu būdu. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į didėjančią susirgimų COVID-19 kreivę mokyklose bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas”, - šeštadienį savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pranešė kurorto meras.

Anot jo, tai yra vienintelis saugus pasirinkimas. „Suprantu, kad sprendimas visus – ir pačius mažiausius mokinukus – mokyti nuotoliniu būdu sukels nemažai rūpesčių tiek vaikų tėvams, tiek ir pedagogams. Tačiau kito pasirinkimo neturime – jei tenka rinktis, kam – patogumui ar vaikų bei mokytojų sveikatai – teikiame prioritetą, renkamės antrąjį variantą”, - rašė mras.

Anot jo, per 4 dienas susirgo 9 mokytojai ir kitas personalas, taip pat 3 mokiniai.

„Pastarųjų keleto dienų situacija aiškiai parodė – ilgiau laukti nebegalime. Vos per keturias dienas COVID-19 mokyklose susirgo 9 pedagogai ir darbuotojai bei 3 mokiniai, artimą kontaktą su jais turėjo 182 asmenys. Jei griežtų priemonių nesiimtume šiandien, tikėtina, kad rytoj situacija taptų dar prastesnė. Manau, kad visi – tiek mokinių tėvai, tiek pedagogai supras ir pritars, kad neturime teisės žaisti vaikų bei mokyklų darbuotojų sveikata.

Tikiuosi visų supratimo bei susitelkimo. Saugokime save bei vieni kitus ir gražiausias metų šventes pasitikime sveiki”, - rašė Š. Vaitkus.