Ministrams bus pristatytos NATO refleksijų grupės rekomendacijos dėl Aljanso politinio vaidmens stiprinimo, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Refleksijų procesas NATO2030 inicijuotas pernai per NATO lyderių susitikimą Londone.

Ministrai aptars tolesnius žingsnius dėl aljanso politinės dimensijos stiprinimo, išlaikant NATO pagrindiniu saugumo ir gynybos garantu, taip pat aptars Rusijos keliamas grėsmes bei ginklų kontrolės klausimus.

Antrą susitikimo dieną, trečiadienį, sąjungininkai kartu su NATO partneriais Azijos-Ramiojo vandenyno regione, Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu (Žozepu Boreliu) diskutuos dėl Kinijos keliamų iššūkių.

Taip pat kartu su Ukrainos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrais bus vertinama saugumo situacija Juodosios jūros regione.

Anot URM pranešimo, NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo išvakarėse Lietuvos suburta 13 bendraminčių šalių grupė pristatė laišką generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui, kuriuo atkreipiamas dėmesys į NATO atvirų durų politikos tęstinumo ir aktualizavimo poreikį, siekiant įgyvendinti 2008 metais Bukarešto viršūnių susitikime prisiimtus įsipareigojimus dėl NATO plėtros.