Lapkričio 11 d. skambučių centre darbą pradėjo pirmoji dešimties žmonių komanda. Šiuo metu skambučių centre dirba 40 darbuotojų, tačiau yra galimybė šiuos pajėgumus ir toliau didinti – verslo turimi resursai ir papildoma parama leistų nedelsiant prijungti dar 15 papildomų darbuotojų, pažymima NVSC pranešime. Papildomo skambučių centro organizatoriai per visą šį laiką sulaukė beveik 400 paraiškų iš žmonių, norinčių prisidėti prie pagalbą NVSC teikiančios komandos.

NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės teigimu, papildomi ištekliai ir darbuotojai padės efektyviau kontroliuoti viruso plitimą ir stabilizuoti epidemiologinę situaciją šalyje.

„Toks verslo ir pilietinės visuomenės susitelkimas šioje neraminančioje situacijoje – itin svarbus. Iniciatyva „Įveiksime kartu“ leidžia NVSC ir kitoms su virusu kovojančioms institucijoms tinkamai paskirstyti išteklius. Reikia pabrėžti ir tai, kad viskas nuo darbo vietų įrengimo ir saugos iki epidemiologinio tyrimo daroma profesionaliai ir pagal visus reikalavimus, esame be galo dėkingi“, – teigia R. Lingienė.

Didžioji papildomo skambučių centro darbuotojų dalis – dėl karantino darbą praradę ar prastovose esantys darbuotojai, yra ir gidų, viešbučio vadovų. Iniciatyvos darbuotojai teigia, kad didžiausia motyvacija imtis šios veiklos – noras padėti Lietuvos žmonėms ir įveikti virusą.

Iniciatyvos rėmėjus subūrusios rinkodaros agentūros „MP agency“ strategijos vadovas Laimonas Baliukonis sako, kad kritiniu laikotarpiu svarbus ne tik valstybės institucijų, bet ir pilietinės visuomenės bei verslo indėlis.

Nors „Įveiksime kartu“ tikslas buvo įsteigti bent 50 papildomų darbo vietų epidemiologiniams tyrimams atlikti, šiandien prisijungiant vis naujiems rėmėjams svarstoma galimybė plėsti tiek komandą, tiek jos darbo terminą, sakoma NVSC pranešime. Šiuo metu „Panorama Hotel“ ir „Karolinos viešbutyje“ gali veikti iki 100 darbo vietų, kuriose galima dirbti laikantis visų NVSC nurodymų. Darbuotojai išlaiko saugų atstumą, kiekvieną dieną tikrinama jų temperatūra, jie aprūpinami apsauginėmis priemonėmis, o darbo patalpos kiekvieną dieną kruopščiai dezinfekuojamos.

Iniciatyvos partneriai pasirūpino darbui skirta kompiuterine technika, telefonais, ausinėmis, interneto ryšiu, spausdinta medžiaga, kanceliarinėmis priemonėmis bei maitinimu. Tarp naujausių iniciatyvos rėmėjų – „Tele2“, įsipareigojusi išlaikyti 10 skambučių centro darbo vietų, kol baigsis karantinas.

Prie iniciatyvos prisijungęs „BTA draudimas“ įsipareigojo bent mėnesį išlaikyti devynias skambučių centro darbo vietas ir neatmeta galimybės savo paramą pratęsti.

Tarp naujų finansinių rėmėjų – Lietuvos pramonininkų konfederacija, „Lifosa“, „Aurika“ ir „Aconitum“,o „Amber Food“ rūpinsis iniciatyvos darbuotojų maitinimu. Pirmoji prie iniciatyvos rėmėjų prisijungė „Kalnapilio-Tauro grupė“, kurios vadovas Marijus Valdas Kirstukas įsitikinęs – tai galimybė sutelkti verslo jėgas dėl bendros gerovės.

Iš viso iniciatyvą „Įveiksime kartu“ šiandien remia 20 partnerių. Be minėtųjų, prie skambučių centro išlaikymo taip pat prisideda farmacinių tyrimų bendrovė „Berlin Chemie Menarini Baltic“ bei rinkodaros agentūra „MP agency“ – skiria lėšas laikinojo skambučių centro darbuotojų samdymui. Patalpas skambučių centrui suteikė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, viešbučiai „Panorama Hotel“ ir „Karolinos viešbutis“. Bendrovės „Insoft“, „Atėja“, „NRD Companies“ ir „Also“ teikia darbui reikalingą kompiuterinę įrangą, o interneto sprendimų įmonė „IT solutions“ rūpinasi projekto internetiniu puslapiu bei jo palaikymu. Darbo patalpų dezinfekavimu rūpinasi „Roche Lietuva“.