Prezidentūros teigimu, daugiausia dėmesio bus skirta aplinkosaugos ir kovos su klimato kaita klausimams.

„Prezidentas domėsis, su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduria savivaldybės, siekdamos pagerinti aplinkos būklę ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

„Taip pat bus aptartos galimybės aktyviau įsitraukti į Europos Sąjungos žaliąją transformaciją ir Alytaus regione diegti aplinką tausojančius sprendimus“, – teigiama jame.

Susitikimas su Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų ir Varėnos rajonų bei Druskininkų merais vyks nuotoliniu būdu, jame taip pat dalyvaus eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

„Jis pristatys EK paskelbtą Žaliąjį kursą ir aptars regionų vaidmenį bei svarbą siekiant klimato neutralumo tikslų“, – teigia Prezidentūra.

Anot jos, susitikimo metu taip pat bus aptarti ir saugomų teritorijų – Punios šilo bei Žuvinto biosferos rezervato apsaugos klausimai, viešųjų pastatų modernizavimas, atsinaujinančių energijos išteklių diegimas.

Taip pat ketinama kalbėtis apie vandentvarkos ir atliekų tvarkymų sistemų iššūkius, galimybes regione plėtoti turizmo infrastruktūrą, Nemuno vagą pritaikyti laivybai.

Po nuotolinio pokalbio su merais šalies vadovas vyks į Žuvinto biosferos rezervatą, čia G. Nausėda susipažins su „šia unikalia Lietuvos saugoma teritorija ir jai tenkančiais iššūkiais“.

Prezidento vizito išvakarėse rezervato vadovo pareigas palieka ilgametis jo direktorius Arūnas Pranaitis, BNS teigęs, kad dalinai tai susiję ir su rezervato direkcijos auditu. Tuo metu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis sako, kad A. Pranaitis atleidžiamas dėl tarnybinių pažeidimų, o ne savo noru.

Prezidento patarėjai penktadienį nuotoliniu būdu dalyvaus susitikimuose su savivaldybių atstovais, atsakingais už socialinius klausimus, biudžetinių socialinių paslaugų įstaigų vadovais, regioninės kultūros tarybos nariais, kultūros paveldo apsaugos specialistais, švietimo įstaigų vadovais.

Valstybės pažinimo centro edukatoriai Alytaus regiono savivaldybių pradinėms klasėms ves nuotolines pamokas tema „Mažieji tyrinėtojai“.

Prie trijų susitikimų prisijungs ir su vaikais bendraus centro edukacinių projektų globėja – pirmoji ponia Diana Nausėdienė.