Statistikos departamentas BNS informavo, jog jie skelbia iš e.sveikatos gautus duomenis. Į šią sistemą duomenis teikia visos laboratorijos, kai ištiria paciento mėginius.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) departamentą informavo iki šiol skelbusi duomenis pagal tai, ką deklaruodavo įstaigos tiesiogiai ministerijai be to, pirmieji tyrimai dėl koronaviruso nebuvo įtraukiami į e.sveikatą.

„Skirtumas egzistuoja, nes pandemijos pradžioje nebuvo prievolės teikti duomenis, susijusius su COVID-19 ligos diagnostika, į e. sveikatą, taip pat dėl didelių krūvių laboratorijos užtrunka ilgiau, kol duomenis į e. sveikatą pateikia. Dėl šių priežasčių duomenys, susiję su tyrimais, kasdien retrospektyviai atsinaujina“, – SAM parengtą atsakymą BNS perdavė departamentas.

Antradienį, kai tyrimų statistiką dar skelbė SAM, bendras ištirtų ėminių skaičius siekė 1 mln. 279 tūkst. 884. Trečiadienį, kai šią funkciją perėmė Statistikos departamentas, ėminių skaičius sumažėjo iki 1 mln. 197 tūkst. 419.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija BNS į klausimą apie neatitikimus atsakė, kad nuo šiol statistiką, užtikrindamas maksimalų tikslumą, teiks tik Statistikos departamentas.