Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame sprendime nurodyta, kad ŠU siekia, jog valstybė investuotų ir leistų universitetui parduoti iš viso 63 įvairius nekilnojamojo turto objektus Šiauliuose, Šiaulių ir Akmenės rajonuose. Tarp jų – po du bendrabučius ir mokomosios praktikos bazes, garažą, tris studijų ir mokslo paskirties pastatus, gamybinį korpusą.

Bendras pastatų plotas siekia per 37 tūkst. kv. metrų, o rinkos vertė – 5,674 mln. eurų.

Universiteto tarybos pateiktame investicijų projekte teigiama, jog pinigai bus investuoti Šiaulių universiteto patalpų Šiauliuose, P. Višinskio gatvėje, taip pat bendrabučio Dubijos gatvėje remontui, sporto salės Vasario 16-osios gatvėje modernizavimui.

Šiuo metu minėtą turtą Šiaulių universitetas valdo patikėjimo teise.

„Tai dera su nuo sausio mėnesį įgyvendinamu integraciniu projektu įjungiant Šiaulių universitetą į Vilniaus universitetą“, – posėdyje sakė laikinasis švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

Seimas birželį galutinai pritarė, jog nuo 2021-ųjų ŠU bus prijungtas prie VU dalimi ir toliau veiks kaip VU Šiaulių akademija, o joje turėtų mokytis apie 900 studentų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, iš viso reorganizacijai yra numatyta apie 36,7 mln. eurų europinių lėšų, didžioji dalis pinigų jau skirti.