Anot I. Šimonytės, tai rodo ir antradienio balsavimas, nors ji ir neužsitikrino daugiau kaip pusės parlamentarų balsų, nes visa valdančioji Liberalų sąjūdžio frakcija turi izoliuotis.

„Aš tikiuosi, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neiškirtinės frakcijų didmena kartais abejotinomis aplinkybėmis, kad Seimas pasiruoš savo darbo metodus tokius, kurie leis dalyvauti balsavimuose žmonėms, kuriems galbūt geriau salėje kažkuriuo metu nesirodyt, ir taip ir dirbsim“, – antradienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Nėra taip, kad buvo mažai palaikymo, jei būtų pridėta dar ta kariuomenė žmonių, kurių šiandien nėra Seimo salėje, akivaizdu, kad tas rezultatas būtų arčiau 80 balsų“, – pažymėjo kandidatė į premjeres.

Pasak I. Šimonytės, Seime pritarus jos kandidatūrai, toliau turės būti teikiama Vyriausybės programa. Įstatymas reikalauja tai padaryti per dvi savaites, tačiau centro dešiniųjų kandidatė į premjeres tikėjosi, kad procesas vyks greičiau.

„Dabar labai aiškus kelias keliauti, tai reiškia, kad turi būti patekta Vyriausybės programa per dvi savaites, bet manau, kad tiek neužtruksim, Vyriausybės programa turi būti patvirtinta Seimo, tas dar yra atskiras balavimas, atskira istorija, ir tam reikės ruoštis“, – kalbėjo kandidatė į premjeres.

Seimas antradienį pritarė konservatorių atstovės parlamentarės I. Šimonytės kandidatūrai į premjero postą, už balsavus 62 Seimo nariams, prieš buvus dešimt, susilaikius 41 parlamentarui.

I. Šimonytės kandidatūrą palaikė visi posėdyje dalyvavę konservatoriai ir Laisvės partijos frakcijos nariai bei penki Mišrios Seimo narių grupės atstovai: Vytautas Bakas, Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius ir Andrius Palionis. Aštuoni socialdemokratai, trys „darbiečiai“ ir vienas „valstietis“ balsavime nedalyvavo.

Premjero kandidatūra tvirtinama paprasta balsų dauguma nuo dalyvavusiųjų balsavime, tad nedalyvavusieji balsavime galėjo užtikrinti mažesnį balsų persvaros poreikį kandidatūrai patvirtinti.

Balsavime nedalyvavo 11 narių turinti valdančioji Liberalų sąjūdžio frakcija, nes jos visi nariai dėl kontakto su CIVID-19 yra saviizoliacijoje.

I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas pasiūlė centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

Vilniuje gimusi I. Šimonytė turi ekonomistės išsilavinimą, ji yra dirbusi Finansų ministerijoje nuo ekonomistės iki ministerijos sekretorės, viceministrės ir galiausiai finansų ministrės. Pastarąsias pareigas ji ėjo konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje 2009–2012 metais. Po to I. Šimonytė trejus metus dirbo Lietuvos banke, dėstytojavo Vilniaus universitete, kol 2016 metais su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais pateko į parlamentą.