„Pradėsime visas reikalingas procedūras dėl nuotolinio darbo ir pirmadienį ryte valdybos posėdyje bus pateikti konkretūs projektai dėl perėjimo prie nuotolinio darbo“, – per nuotolinę spaudos konferenciją penktadienį pranešė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ketvirtadienio vakarą parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen pranešė užsikrėtusi koronavirusu. Taip pat serga kai kurie Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, tarp jų ir buvęs parlamento vadovas Viktoras Pranckietis, yra susirgusių kitų esamų ir buvusių kitų Seimo narių.

Seime yra pradėtas valdančiųjų pataisos pateikimas, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną Seimo pirmininko nurodymu galėtų būti užtikrinta galimybė Seimo nariams prisijungti prie Seimo posėdžio elektroninių ryšių priemonėmis.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija dėl pateikimo paprašė pertraukos ir taip pat surinko parašus ekspertiniam vertinimui.

Parlamento vadovė teigė bandysianti „valstiečius“ įtikinti nestabdyti Seimo statuto pataisų, nes „bendras tikslas yra užtikrinti nepertraukiamą parlamento darbą“.

„Valstiečių“ atstovė Agnė Širinskienė sako, jog opozicija negali pritarti Seimo statuto pataisoms. Anot buvusios Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės, jos sudarytų galimybę valdantiesiems piktnaudžiauti galiomis.