Pentagono atstovas Jonathanas Hoffmanas sakė, kad Anthony Tatai ketvirtadienį buvo atliktas testas, nes sužinota, kad koronavirusas nustatytas Lietuvos ministrui Raimundui Karobliui.

A. Tata ir kiti aukščiausio rango JAV gynybos pareigūnai, tarp jų gynybos sekretoriaus pareigas einantis Christopheris Milleris ir armijos, karinio jūrų laivyno bei oro pajėgų sekretoriai, su R. Karobliu buvo susitikę arba praėjusį penktadienį, arba pirmadienį.

Pasak J. Hoffmano, Gynybos departamentas aiškinasi kontaktus ir atlieka greituosius testus turėjusiems kontaktų su Lietuvos delegacija.

Ch. Milleris ir kiti aukšto rango pareigūnai bei žiniasklaidos atstovai trečiadienį buvo nuvykę susitikti su kariais ir lyderiais Fort Brage Šiaurės Karolinoje, o tada nuskrido į lėktuvnešį „USS Gerald R. Ford“ prie Virdžinijos krantų. Nufilmuota medžiaga rodo, kad Ch. Milleris Fort Brage spaudė žmonėms rankas, juos apkabindavo, o laive susitiko su jūreiviais.

A. Tata yra dar vienas Donaldo Trumpo administracijos aukščiausio rango narys, užsikrėtęs koronavirusu. Baltųjų rūmų administracijos vadovui Markui Meadowsui (Markui Medousui) COVID-19 buvo nustatyta po to, kai jis dalyvavo rinkimų nakties šventėje Baltuosiuose rūmuose. Koronavirusas nustatytas ir kitiems tos šventės dalyviams, tarp jų Baltųjų rūmų politikos direktoriui Brianui Jackui (Brajenui Džekui), buvusiai Baltųjų rūmų padėjėjai Healy Baumgardner (Hili Bomgardner) ir D. Trumpo rinkimų kampanijos patarėjams Davidui Bossie ir Corey Lewandowski.

C. Lewandowski sakė manantis, kad užsikrėtė Filadelfijoje, padėdamas prezidento rinkimų kampanijai.

Pats D. Trumpas spalį susirgo COVID-19 ir buvo gydomas Walterio Reedo nacionaliniame kariniame medicinos centre. Tarp kitų sirgusių jo aplinkos žmonių yra jo sutuoktinė Melania (Melanija), sūnus Barronas (Baronas), spaudos sekretorė Kayleigh McEnany, patarėjai Stephenas Milleris ir Hope Hicks.