Apie tokį jo apsisprendimą plenariniame posėdyje pranešė jam pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

„Kadangi mano kvalifikacija neatitinka aukštų liberalų kriterijų, prašau manęs nelaikyti Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu“, - sakoma parlamentaro prof. K. Glavecko pareiškime.

Šis pareiškimas adresuotas Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen.

Pateikė pasitraukimo priežastis

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas paaiškino, kad pagal jų frakcijos reglamento tryliktą punktą asmuo, išreiškęs norą nelaikyti jo frakcijos nariu, automatiškai netenka frakcijos narystės.

„Tokią valią jis išreiškė per šią kadenciją jau antrą kartą ir tai yra antras jo laiškas. Pirmas toks laiškas buvo penktadienį po priesaikos, kur jis taip rašė: „Kadangi man trečią kartą keičiama sėdėjimo vieta parenkant pavojingiausią užsikrėtimui Corona vietą, todėl maloniai prašau pašalinti mane iš frakcijos kaip nesutinkantį, kieno nors džiaugsmui pagreitintai gauti galą“.

Kadangi tai buvo nereglamentinis profesoriaus prašymas, tai aš nieko nedariau, o šiandien jis sužinojo, kad negauna Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininko kėdės ir kažkodėl nusprendė, kad dėl to kalta frakcija, iš kurios jis išėjo“.

Pasak E. Gentvilo, ne frakcija skirsto komitetų vicepirmininkų kėdes.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku išrintas Mykolas Majauskas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku išrinktas 38 metų konservatorius Mykolas Majauskas.

Už jo kandidatūrą ketvirtadienį balsavo šeši komiteto nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo. Balsavime nedalyvavo du „valstiečiai“.

Komitete dirbs 10 parlamentarų: konservatoriai Matas Maldeikis, Antanas Čepononis ir M. Majauskas, „valstiečiai“ Valius Ąžuolas ir Juozas Varžgalys, „darbietis“ Vytautas Gapšys, socialdemokratas Liudas Jonaitis, Laisvės frakcijos atstovas Vytautas Mitalas bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Algirdas Butkevičius.

M. Majauskas Sidnėjaus universitete yra įgijęs ekonomikos bakalauro išsilavinimą. 2002-2008 metais jis dirbo „Barclay“ banke Londone, 2008-2012 metais buvo premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais. Nuo 2016 metų jis yra Seimo narys.