„Man tai ta mūsų trijų istorija neaiški. Aną trečiadienį buvau paskutiniame posėdyje Seime. Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos posėdyje. Ketvirtadienį, apie pietus Seimo kanceliarija elektroniniu paštu išplatina pranešimą, kad kovidas nustatytas Seimo nariui.

Pavardė neskelbiama. Tuo metu ėjau į parduotuvę „IKI”, Jasinskio g. Jeigu Kanceliarija iš karto būtų paskelbusi pavardę, tikrai būčiau niekur ėjęs. Bet ten kažkokių jautrių valstiečių pageidavimu, tai nebuvo padaryta. Po 20-ies minučių užsuku į Seimą, idant atiduočiau valdišką kompiuterį. Ir čia jau portalai šaudo BNS pranešimą, kad kovidas nustatytas Seimo narei R. Šalaševičiūtei“, - feisbuke rašė G. Vaičekauskas.

Parlamentaras pasakojo iškart nusprendęs izoliuotis.

„Maunu į Seimo bendrabutį ir užsidarau kambaryje. Žmonai paaiškinu, kaip gyvensime toliau. Juolab tai jau antra saviizoliacija per trumpą laiką. Aną kartą, po kontakto su gerbiamu deputatu V. Simulik, išvažiavau į Klaipėdą vienas ir nekišau niekur nosies.

Simptomų tada jokių, prasprūdau, dabar gi, naktį iš šeštadienio į sekmadienį pakyla temperatūra. Ji pusantros paros šokinėja nuo 36.6 iki 38.6. Pradeda sukti dilbius. Iš pradžių kairės rankos, po to dešinės. Prasideda kosulys. Sekmadienį užsiregistruoju 1808. Vakar 6:51 val., medikė (šlovė ir garbė, dirbantiems šį darbą) pagaliuku pamakaluoja gerklėje, šampalu nosyje ir šiandien 11.40 val., gaunu atsakymą, kad SARS-Cov-2 RNR – RASTA“, - rašė G. Vaičekauskas.

Jis pasakojo, kad per tą laiką paaiškėjo, kad susirgo ir kolega J. Varkalys, o R. Šalaševičiūtės testas, pasirodo, buvo klaida. Ji sveika. Tikrinosi privačiai. Tris kartus. Paskutinį kartą sekmadienį.

„Sekmadienį? Kur čia taip galima pasitikrinti! Tiek to. Svarbu sveika. Nes juk paaiškėja, kad ji buvo dar viename posėdyje, Socialinių reikalų komiteto posėdyje, kuriame dalyvavo ir J. Varkalys. Kaip čia taip nešvankiai gaunas. Trise trečiadienį kontaktavome. Du serga, o trečios testas-klaida Vadinasi viruso reikia ieškoti kažkur giliau. Beje, tie kurie vaikšto po Seimą ir domisi, kas ką valgo, kas mėgsta saldžiai, o kas ne, tai turėjo ketvirtadienį saviizoliuotis, nes irgi buvo tame KŽPK komisijos posėdyje, bet ne, jie gi iki penktadienio dar buvo- mes valdžia.

Blogiausia, kad šią naktį iš kito kambario atskriejo žmonos šūksnis:„37 ir 1, ir siaubingai galvą skauda”. Žodžiu, yra reikalų. Šiandien bandžiau užuosti skumbrę ištrauktą iš šaldytuvo. Nepavyko. Net, kai gabaliuką beveik susikišau į nosį-nepavyko“, - pasakojo G. Vaičekauskas.

Parlamentaras pasakojo, kad dabar jie taip ir gyvena - atskiruose kambariuose, vaikšto po bendrabučio „apartamentus” su kaukėmis, dezinfekuoja rankas.

„Maisto liko iki rytojaus vakaro. Apėmęs baisingas mieguistumas. Dažnai sapnuoju tolimųjų reisų vilkikus. Akyse truputį raibuliuoja. Dažniau lankausi higienos kamaraitėje. Galvoje kartais pasikruša septyni triušiai. Knygos nesiskaito, nes perskaitęs 1,5 puslapio užmiegi. Simptomai lengvi. Esu pasiskiepijęs nuo gripo ir pneumonijų, tad esu įsitikinęs, kad jeigu to būčiau nepadaręs, dabar čia nerašinėčiau, o gulėčiau apsižiojęs deguonies čiaupą.

P. S. Man neramu, o jeigu aš daugiau niekada nepajusiu šalto rūkymo skumbrės skonio ir kvapo. Kaip bus tada!“, - humoro jausmo neprarado parlamentaras.

Parlamento liberalai atliko testus

Parlamento liberalai trečiadienį atliko testus dėl COVID-19, kad galėtų dalyvauti ketvirtadienio posėdžiuose.

„Pasigauti galima daug kur, o mes šiandien visi frakcijos nariai atlikome testą. Rytoj planuojame dalyvauti Seimo posėdžiuose. Tikiuosi, kad rytoj gausime atsakymus. Gal tuo ir baigsis istorija“, – BNS sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

G. Vaičekauskas tvirtino praėjusį trečiadienį, lapkričio 11 dieną, dalyvavęs Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės komisijos posėdyje, ketvirtadienį jis sužinojo apie teigiamą tame pačiame posėdyje dalyvavusios Rimantės Šalaševičiūtės COVID-19 atsakymą ir iškart izoliavosi Seimo viešbutyje.

Eksparlamentaras blogai pasijuto šeštadienį, antradienį atliko testą, trečiadienį sulaukė teigiamo atsakymo.

G. Vaičekauskas sakė negalintis tvirtinti, kad užsikrėtė Seime, tačiau aplinkybių sutapimo esama.

E. Gentvilas BNS sakė peržiūrėjęs Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas dėl saviizoliacijos ir įsitikinęs, kad jam izoliuotis nereikia. Mat su G. Vaičekausku jis nesimatė maždaug savaitę.

„Yra praėję daugiau negu trys paros nuo mano kontakto iki jo simptomų pajautimo. Nepapuolu į tą ratą, kuriam reikia izoliuotis“, – teigė liberalų seniūnas.

Antradienį pranešta, kad COVID-19 susirgo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Jonas Varkalys.