Antradienio duomenimis, sergamumo vidurkis Klaipėdoje šiuo metu yra 1142,4 atvejo 100 tūkstančių gyventojų, o bendras Lietuvos COVID-19 sergamumo vidurkis – 697,7 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovas profesorius Vinsas Janušonis sako, kad tyrimus atliekanti laboratorija veikia visu pajėgumu ir kasdien atliekama apie tūkstantį atvejų tyrimų.

„Kartais viršijama ir tūkstantis tyrimų, nustatome apie pusantro šimto teigiamų atvejų per parą, buvo ir 191 atvejis. Dauguma tyrimų atliekama gavus duomenis iš mobiliųjų punktų. Šiuo metu regento turime maždaug dešimčiai dienų, dar yra rezervo Nacionalinėje laboratorijoje, tad neturėtume pritrūkti“, – sako V. Janušonis.

Apie situaciją ligoninėje prabilęs jos vadovas neslepia, kad situacija išties nėra pati geriausia. Šiuo metu stacionare gydomas 121 pacientas. 18 žmonių reanimacijoje, iš kurių 13-ai atliekamas plaučių ventiliavimas. Nors ligoninė nedirba visu pajėgumu, būtinoji pagalba ir planinės operacijos vis dar atliekamos.

„Dėl personalo labai įtempta situacija. Mes nesustabdėme planinės pagalbos, nors ji šiek tiek sumažėjo dėl ne tokių didelių pacientų srautų, nesustabdėme būtinosios, neatidėliotinos pagalbos, nes žmonėms to reikia, ir dar gydome COVID-19 sergančius pacientus. Deja, labai įtempta padėtis“, – atvirauja V. Janušonis.

KUL vyr. gydytojas sako, kad personalo trūkumą medikai kol kas sprendžia geranoriškai susitardami tarpusavyje, be to, ligoninės situaciją gelbėja ir tai, kad čia gydyti paliekami tik sunkesnės būklės koronavirusu užsikrėtę ligoniai, o sergantieji lengvesne forma perkeliami į kitas mieste ir regione esančias ligonines. V. Janušonis vardija, kad regione vargu ar jau yra ligoninė, kuri neturi nė vieno COVID-19 virusu sergančio paciento: nemažai yra gydoma Šilutės, Šilalės, Kretingos ligoninėse.

„Pagal esamas galimybes dar galime įvežti 20 lovų, jau viskas sutvarkyta, sprendžiame dėl personalo, čia yra maksimumas, ką galime dabar padaryti. Dar reikia vieno pastato, mažiausiai apie 100 lovų, ten galėtume iškelti ligonius, kuriems nėra reikalinga plaučių ventiliacija, tai yra vidutinio sunkumo būklės pacientus“, – dėsto V. Janušonis.

Sprendimo bus ieškoma trečiadienį, per jau numatytą Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. V. Janušonis tikisi, kad į jų pateiktą siūlymą bus atsižvelgta, nes esama padėtis reikalauja ilgai nedelsti ir priimti sprendimus.

Paskutiniais duomenimis, KUL ligoninėje saviizoliacijoje yra 21 medikas: 16 slaugytojų ir 5 gydytojai.