Po šio susitikimo I. Šimonytė žada paskelbti daugumą siūlomų kandidatų į ministrus.

Pagal Konstituciją, prezidentas Seimo pritarimu skiria ministrą pirmininką, paveda jam sudaryti Vyriausybę ir tvirtina jos sudėtį.

I. Šimonytė anksčiau sakė norinti ministrų pavardes paskelbti dar iki pirmojo Seimo posėdžio, kuris vyko praeitą penktadienį, bet kandidatūrų derinimas užtruko.

Pastaruoju metu politikos užkulisiuose daug diskusijų kėlė buvusio valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio kandidatūra į sveikatos apsaugos ministrus. Jį ministru siūlo I. Šimonytė, bet prezidentas Gitanas Nausėda reiškia abejones. Šis portfelis šiuo metu yra vienas iš svarbiausių dėl koronaviruso pandemijos.

Nausėda su profsąjungų ir verslo atstovais aptars lūkesčius naujai Vyriausybei

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su profesinių sąjungų bei verslo atstovais ketina aptarti ilgalaikius ir artimiausio laikotarpio ekonominės ir socialinės politikos prioritetus bei lūkesčius naujai formuojamai Vyriausybei.

Iš pradžių susitikime dalyvaus Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ bei Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ vadovai.

Vėliau prezidentas atskirai susitiks su Lietuvos pramonininkų konfederacijos, asociacijos „Investors‘ forum“, Lietuvos darbdavių konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei asociacijos „Infobalt“ vadovais.

Po abiejų susitikimų planuojama nuotolinė spaudos konferencija, kurioje dalyvaus prezidento patarėjas Simonas Krėpšta, profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė ir pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.