„Susitikime Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios išskirtinį dėmesį skyrė Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto atminimui, kurio 500-osios gimimo metinės yra minimos šiemet. Šia proga Diana Nausėdienė ir ponia Agata Kornhauser-Duda lankė su šia abiem tautoms svarbia istorine asmenybe susijusias vietas – Vilniaus senamiestį, Arkikatedrą baziliką ir Vilniaus universitetą“, – rašoma Prezidentūros pranešime.

Vilniaus universitete pirmosioms ponioms buvo pristatyti išskirtiniai bibliotekos eksponatai – Lietuvos ir Lenkijos kultūros ir mokslo istorijai svarbių žmonių, tokių kaip istorikas Joachimas Lelevelis, buvę universiteto studentai poetai Adomas Mickevičius, Julius Slovackis, kūryba, rankraščiai.

Taip pat jos apžiūrėjo vieną iš 14 Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomų Žygimanto Augusto knygų su puošniais superekslibrisais.

Be to, D. Nausėdienė bei A. Kornhauser-Duda apsilankė istoriko, kartografo Joachimo Lelevelio salėje, kur viešnioms buvo pristatytas itin vertingas kartografijos rinkinys – paties istoriko ranka kopijuoti unikalūs senieji žemėlapiai.

Anot Prezidentūros, tai pirmasis oficialių asmenų apsilankymas šioje salėje po restauravimo darbų.

D. Nausėdienė ir A. Kornhauser-Duda taip pat lankėsi iš viso pasaulio piligrimus traukiančioje Dievo Gailestingumo šventovėje.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda su žmona antradienį į Lietuvą atvyko dviejų dienų vizitui.