„Manau, kad turi vykti, nes tai nėra pirmas atvejis Seime. Ankstesniais atvejais taip pat rasdavome būdus, kaip Seimas gali užtikrinti darbą“, – po pasitarimo pas Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytė-Nielsen antradienį Seime žurnalistams sakė konservatorių seniūnas Gabrielius Landsbergis.

„Akivaizdu, kad mes vaikštome gana arti pavojingos ribos“, – pridūrė jis.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas antradienį BNS sakė, kad Seimo vadovė dar ketina tartis su visų frakcijų seniūnais dėl parlamento darbo organizavimo.

Jonas Varkalys kelias valandas sėdėjo prie konservatoriaus Jono Gudausko, J. Gudauskas – prie kažko ir t. t. Grandinė. Vien frakcijai izoliuotis gali ir nepakakti ligos plitimui sustabdyti“, – tvirtino Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.

Pasak G. Landsbergio, dviejų konservatorių, sėdėjusių arčiausiai J. Varkalio, paprašyta antradienį neiti į Seimą, nors oficialių nurodymų izoliuotis jie nėra gavę.

E. Gentvilas BNS tvirtino, kad J. Varkalys pirmadienio vakarą jam pranešė sulaukęs teigiamo COVID-19 testo atsakymo, tačiau jį gavo kol kas neoficialiai.

J. Varkalys penktadienį dalyvavo pirmajame Seimo posėdyje, blogai pasijuto šeštadienį.

„Ten kvėpavimo takai, uoslės neprarado. Plungėje vakar ryte pasidarė tyrimą ir vakare gavo, vadinkime, neoficialų atsakymą“, – sakė E. Gentvilas.

Antradienį Seimas popiet rengia plenarinį posėdį, planuoja patvirtinti keturis parlamento vicepirmininkus, Seimo komiteto narių skaičių.

G. Landsbergio teigimu, per slaptą balsavimą renkant Seimo vicepirmininkus bus imamasi papildomų saugomo priemonių.

„Su Seimo pirmininke aptarėme, kad per slaptą balsavimą būtų imamasi papildomų saugumo priemonių, kitaip tariant balsuoti frakcijomis, laikytis distancijos“, – sakė jis.

V. Čmilytė-Nielsen: galimai kontaktą su J. Varkaliu turėjusiems parlamentarams bus siūloma dalyvauti tik slaptame balsavime dėl vicepirmininkų

Po žinios apie Seimo nariui liberalui Jonui Varkaliui nustatytą koronavirusą Seimo posėdžiai nebus atšaukti. Kaip paaiškino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, parlamentarams, kurie galėjo turėti sąlytį su COVID-19 sergančiuoju, bus siūloma dalyvauti tik slaptame balsavime Seimo vicepirmininkų rinkimuose, tačiau fiziškai parlamento salėje nebūti.

„Šiandien turime priimti daug svarbių sprendimų, rekomenduosime Seimo nariams, kurie mano turėję sąlytį su sergančiuoju, neiti į posėdžių salę, dalyvauti slapto balsavimo procedūroje bei kitaip saugiau elgtis ir, žinoma, testuotis, kad tolesnis Seimo darbas būtų sklandus ir užtikrintas“, – antradienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė taip pat patikino, kad planuotas Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos vizitas Seime įvyks.