Pasak prokuratūros, tokį sprendimą E. Pašilis priėmė susipažinęs su antradienį baigto tarnybinio patikrinimo medžiaga ir prokurorams pasiūlytomis tarnybinėmis nuobaudomis.

Visi trys prokurorai dar gegužės mėnesį buvo nušalinti nuo pareigų, tuomet pradėtas tarnybinis patikrinimas. Per šį laikotarpį N. Marcinkevičius ir D. Puzinas pateikė prašymus ir buvo atleisti iš darbo, tačiau pritaikius jiems griežčiausią nuobaudą – atleidimą iš pareigų – buvę prokurorai neteks nepriekaištingos reputacijos bei bus laikomi atleistais dėl tarnybinio nusižengimo.

E. Pašilio teigimu, dėl jiems suteiktų įgaliojimų ir garantijų prokurorams yra keliami aukštesni etiniai ir moralės standartai.

„Todėl esu įsitikinęs, kad tais atvejais, kai, deja, kyla pagrįstos abejonės dėl prokuroro reputacijos, jo veiklos skaidrumo, nešališkumo, etikos bei įstatymo vykdymo, neturiu jokios, nei formalios, nei moralinės teisės, ieškoti galimybių priimti kitokį sprendimą“, – pranešime cituojamas generalinis prokuroras.

Gegužės mėnesį Generalinė prokuratūra paskelbė apie vykdomą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo. Tuomet iš viso sulaikyta 11 asmenų, tarp jų – Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir U. Vyčinas bei Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D. Puzinas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Nerijus Valatka, Kaune praktikuojantis advokatas Šarūnas Mickevičius ir dar šeši privatūs asmenys.

Prokurorų teigimu, sulaikyti pareigūnai, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėjo su Š. Mickevičiumi ir aptarinėjo jų žinioje buvusių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos.

E. Pašilis tuomet teigė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas, atlieka – Specialiųjų tyrimų tarnyba.