„Ketinu kandidatuoti (į frakcijos seniūnus)“, – penktadienį po pirmojo frakcijos posėdžio žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Rinkti seniūną Seimo konservatoriai planuoja vėliau penktadienį, kai oficialiai pradės darbą naujas Seimas.

Anot G. Landsbergio, kitų kandidatų į seniūnus kol kas nėra: „Kol kas kitų tokių indikacijų nebuvo“.

Klausiamas, ar kandidatavimas į parlamentinės frakcijos vadovus reiškia, kad jis nepretenduoja į Ministrų kabinetą, G. Landsbergis patvirtino, kad „tuo pačiu metu ne“, nors apie jo vadovavimą ministerijai „pasvarstymų būta“.

Paklaustas, kokioje srityje svarstyta kandidatūra, jis atsakė: „Kažkaip konkrečiai tiesiog buvo klausimas, ar svarstyčiau, jeigu toks poreikis būtų, (atsakiau) tą patį, ką ir jums, jeigu poreikis būtų, svarstyčiau“.

Jis teigė, kad frakcijai šiuo metu svarbu turėti seniūną, o jis kol kas ateities darbus planuoja „po vieną dieną“.

„Frakcija turi turėt seniūną, tiesiog ta pradžia bet kuriuo atveju svarbi, kad ir nauji frakcijos nariai gerai jaustųsi, žinotų, ką daryti, kad būtų jiems šiokia tokia pagalba, tiesiog visas tas derybų darbas, reikalingas seniūnas“, – kalbėjo G. Landsbergis.

„Aš nenoriu irgi veltis į spekuliacijas, aš tiesiog žiūriu po vieną dieną, šiandien reikia frakcijai seniūno ir man atrodo, kad tas darbas yra svarbus, ir žiniasklaidai ne kartą esu sakęs, kad Seime matau savo užduotį nemažą“, – teigė jis.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad jei jį išrinks seniūnu, ministerijoje jo nebus, G. Landsbergis atsakė: „Šiandien ne“. Perklaustas apie „kitą savaitę“, jis atsakė: „Kitą savaitę pakalbėkim apie tai“.

Konservatoriai Seime turi 50 mandatų. Jų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė konservatorių ir dviejų liberalų partijų suformuotos centro dešinės koalicijos yra teikiama į premjeres.

G. Landsbergis svarstomas kaip kandidatas į užsienio reikalų ministrus?

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis yra svarstomas kaip kandidatas užimti užsienio reikalų ministro postą, tai Eltai patvirtino informuoti šaltiniai.

Politikas pripažino, kad svarstymų užimti postą Ingridos Šimonytės vadovaujamoje Vyriausybėje buvo.

„Konkrečiai buvo klausimas, ar svarstyčiau, jei toks poreikis būtų“, – teigė jis.

ELTA primena, kad buriamos centro dešinės koalicijos lyderė I. Šimonytė ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad pretendentų gauti ministrų portfelius pavardžių Vyriausybėje, kuriai ji vadovaus, reikėtų tikėtis ateinančią savaitę. Pasak būsimos premjerės, dar nėra aišku, kokios partijos kokias konkrečiai ministerijas gaus.

Pastarąsias kelias savaites klausiamas, ar imtųsi vadovauti ministerijai, G. Landsbergis atsakydavo abstrakčiai, pabrėždamas, kad dirbs ten, „kur jo labiausiai reikės“. Visgi, yra užsiminęs politikas, jeigu kas nors matytų jį esant Vyriausybėje – to, ko gero, pats neatsisakytų.

ELTA primena, kad Naujosios valdančiosios koalicijos partneriai – konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – šios savaitės antradienį teigė preliminariai pasitvirtinę ministrų portfelių kvotas. Tuomet teigta, kad nuspręsta į Seimo pirmininko postą kelti V. Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Taip pat teigta, kad bent du ministerijų postai atiteks Liberalų sąjūdžiui ir trys – Laisvės partijai.
Penktadienį į pirmąjį savo posėdį susirinko spalio mėnesį išrinkti Seimo nariai.