490 atvejų buvo užfiksuota Vilniaus apskrityje, 343 – Kauno, 319 – Klaipėdos, 290 – Šiaulių, 134 – Marijampolės, 129 – Panevėžio, 108 – Telšių, 99 – Tauragės, 80 – Alytaus, 52 – Utenos apskrityse. 19 atvejų kol kas dar nėra priskirta jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Testų rezultatai susieti automatiškai. Dar nėra ištirti 632 atvejai Jų tyrimai vyksta šiuo metu.

Praėjusią parą atvejų užfiksuota protrūkiuose

Per praėjusią parą užfiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais įmonėse AB Klaipėdos energetika, AB „Orlen Lietuva“, UAB Lazdijų šilumos tinklai, Utenos vandenys, Adakavo socialinės globos namuose, Blinstrubiškių socialinės globos namuose, Dūseikių socialinės globos namuose, Marijampolės ligoninėje, Kaltinėnų parapijos senelių globos namuose, Klaipėdos apygardos prokuratūroje, Mažeikių ligoninėje, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje, Pasvalio PASPC, Radviliškio r. savivaldybėje, Raseinių socialinių paslaugų centre, Regioninėje Telšių ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Rietavo senelių globos namuose, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Švenčionių rajono ligoninėje, Tauragės ligoninėje, Veiverių PSPC slaugos skyriuje, Šilutės ligoninėje, LSMU Kauno klinikose, Plungės greitosios pagalbos stotyje.

Lietuvoje – 9 mirties atvejai nuo koronaviruso ir 3 mirties atvejai dėl kitų priežasčių

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 9 mirties nuo koronaviruso atvejus. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 253 gyvybes.

Mirties atvejai buvo fiksuoti Vilniaus, Marijampolės, Alytaus, Utenos ir Šiaulių apskrityse. Asmenys priklausė amžiaus grupėms nuo 60 iki 99 metų. Visi jie turėjo kitų ligų.

Mirties atvejai dėl kitų priežasčių vakarykštę parą užregistruoti Kauno, Tauragės ir Klaipėdos apskrityse.

NVSC primena, kad asmenys, kurie gavo patvirtinimą, kad jiems atliktas tyrimas PGR metodu (imant tepinėlį iš nosiaryklės) yra teigiamas, t. y. nustatytas koronavirusas, turi nedelsdami izoliuotis, nelaukdami NVSC specialistų skambučio, taip pat – informuoti asmenis, su kuriais pastaruoju metu bendravo, apie galimą riziką.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, paisyti fizinės distancijos ir kita.

Ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 1205 žmonės, 87 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 1205 žmonės, 87 iš jų yra reanimacijoje, penktadienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijos duomenimis, su deguonies kaukėmis gydomi 595 pacientai, 58 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 31 tūkst. 878 asmenys, 24 tūkst. 284 tebeserga, 7247 asmenys pasveiko.

Ministerija nurodo, kad iš 16,5 tūkst. ligoninėse esančių lovų užimta beveik 9,2 tūkst.

Reanimacijos lovų užimta daugiau nei pusė – 351 iš 660 esamų, taip pat užimta trečdalis lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos įranga – 202 iš 604.

Iš 6,3 tūkst. lovų su deguonimi užimta apie 1,9 tūkst., iš beveik 6,3 tūkst. lovų su deguonimi užimta per 1,9 tūkst. Duomenis pateikė 60 ligoninių iš 61.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 253 žmonės, dar 94 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.