Pasak ministro, įsteigti laikinąją ligoninę nėra paprasta, nes reikia išvedžioti deguonies sistemą, taip pat, pažymėjo A. Veryga, trūksta medicinos personalo.

„Neužtenka tik rasti patalpą ir nuvežti ten lovų. Didžiausias iššūkis yra pats personalas, kurį nebus taip lengva rasti“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Pasak jo, medikai, kurie dirba keliose gydymo įstaigose, gali kelti iššūkių ir kitoms ligoninėms.

„Kitas iššūkis – pati infrastruktūra. Tai bus deguonies sistemų išvedžiojimas ir galimybės, pačios įrangos pasitelkimas. Sienos ir lovos negydo, gydo medikai ir tam tikros technologijos, kurios yra pasitelkiamos. Nepaisant gerų norų ir planų, matyt, savivaldybei nebūtų lengva realizuoti tokį planą“, – pridūrė A. Veryga.

Trečiadienį Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis pristatė Vilniaus savivaldybės planus plėsti infrastruktūrą dėl COVID-19. Anot jo, artimiausiu metu bus atidaromas Antakalnio klinikinės ligoninės antrasis korpusas bei, jei susirgimų daugės, planuojama laikinoji ligoninė prie parodų centro „Litexpo“.

Anot jo, 500 vietų ligoninei reikėtų apie 150 gydytojų ir 250 slaugių bei padėjėjų. Kol kas, sakė P. Poderskis, dar nėra numatyta, kada prireiks laikinosios ligoninės.