„Šį sykį ir aš palūžau. PGR testavimas yra būtina Covid-19 kontrolės sąlyga. Dėl nepadarytų namų darbų jau ir taip neatsekame didelės dalies kontaktų. Tuo tarpu Lietuvoje gali galutinai žlugti PGR tyrimų sistema dėl to, kad KAŽKAS nesugebėjo laiku nupirkti mėgintuvėlių. Kažkas žinojo, kad tokie pirkimai stringa, bet visuomenė tai sužino tik tuomet, kai nieko jau pakeisti neįmanoma“, – sako V. Kasiulevičius.

Anot jo, nelikus testavimo, visus, kurie jaučia bet kokius kvėpavimo takų simptomus, reikės izoliuoti, bet reikia nepamiršti, atkreipia dėmesį V. Kasiulevičius, kad ne mažiau nei 30 proc. sudaro pacientai, kurie nejaučia jokių simptomų, todėl situacija taptų nevaldoma.

„Nėra PGR testavimo – liekame akli, nieko nežinome apie infekciją. Tokiu atveju ji apims tokią didelę populiacijos dalį, kuriai suteikti pagalbos jau negalės jokios medikų pajėgos“, – įspėja profesorius.

„Dabar visi tie, kurie nesugeba nupirkti mėgintuvėlių, šaukia, kad kaltas Viešųjų pirkimų įstatymas. O konkurso nugalėtojai skundžia vienas kitą ir kiekvienas turi dar po 10 dienų, kad kažką nuspręstų. Šalyje ekstremali situacija! Jeigu kaltas viešųjų pirkimų įstatymas, tai pakeiskite įstatymą. Jeigu kažkoks teisės aktas neleidžia atsivežti to, ko reikia gyvybiškai mūsų šaliai, pakeiskite tuos teisės aktus, – feisbuke rašo V. Kasiulevičius. – Kadangi mano šalies valdžia yra beviltiškų lūzerių gauja, vėl kaip ir kovo mėnesį prašau verslo: nupirkite tuos mėgintuvėlius Lietuvai. Kitaip visi kartu užsilenksime.“

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis trečiadienį feisbuke rašė esą nacionalinėje laboratorijoje baigėsi terpės, kurios turi būti naudojamos tyrimams, ir jų artimiausiu metu įsigyti nepavyks. Tuo metu Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Danas Bakša „Delfi“ nurodė, kad šiuo metu trūksta ne terpių testams, bet neįvyko per CPO LT vykdytas viešasis pirkimas, siekiant įsigyti 410000 vnt. mėgintuvėlių, reikalingų koronaviruso (COVID-19) tyrimams atlikti.