Kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis Lietuva yra prisijungusi prie Europos Komisijos iniciatyvos, pagal kurią Lietuva galės įsigyti vakciną nuo koronaviruso. Lietuva siekia vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų tam, kad kuo greičiau būtų galima pradėti naudoti veiksmingą ir saugią vakciną, registruotą Europos Komisijos sprendimu.

SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Šiuo metu Lietuva yra apsisprendusi dėl vakcinų įsigijimo iš farmacijos kompanijų „Astra Zeneca“ ir „Janssen Pharmaceutica NV“ įsigijimo.

Iki šiol apsispręsta įsigyti vakciną nuo koronaviruso iš trijų kompanijų, bet Vyriausybė svarstys dėl galimybės įsigyti vakciną ir iš kitų gamintojų.

Skirs 20 tūkst. eurų vakcinos atgabenimui į Lietuvą

Ministrų Kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui įsigyti farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinos transportavimo paslaugas ir skirti 20 tūkst. eurų šiai paslaugai įsigyti.

Kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis dalyvaudama bendrame Europos Komisijos organizuojamame vakcinos pirkime, Lietuva jau apsisprendė iš „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. vakcinos dozių, kai tik vakcina bus pagaminta.

Išankstinės pirkimo sutartys taip pat yra sudarytos su farmacijos kompanijomis „Janssen Pharmaceutica NV“ ir „Sanofi-GSK“.

SAM primena, kad Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Vakcinos pateks į rinką tik užbaigus jų klinikinius tyrimus.