„Rudens atostogos ir prie jų pridėta viena savaitė mokymosi iš namų davė teigiamą efektą. Dvi savaitės yra tas izoliacijos laikotarpis, po kurio mokiniai gali grįžti į mokyklas maksimaliai sumažintos rizikos sąlygomis. Dar svarbiau apsaugoti mokytojus, tarp kurių – nemažai vyresnio amžiaus pedagogų.

Jaučiamės padarę savalaikį sprendimą, kuris prisidėjo užbėgant galimoms grėsmėms už akių. Tokie veiksmai būtų neįmanomi be tėvelių geranoriškumo, tad esame dėkingi kauniečiams už supratingumą ir pastangas“, – pranešime cituojama Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Nuotolinį mokymą planavo tęsti iki lapkričio 11 dienos

Sprendimas pradinių klasių mokinius ugdyti nuotoliniu būdu Kaune buvo priimtas praėjusį penktadienį.

„Išanalizavus duomenis, matome, kad Kaune nemaža dalis atvejų nustatyta būtent mokyklose. Nors įstaigoje registruojama vos po vieną ar kelis susirgimus, tačiau tenka izoliuoti visą grupę. Kauno miesto savivaldybė vakar kreipėsi į NVSC su prašymu pateikti rekomendacijas dėl mokyklose besimokančių pradinukų ir „nulinukų“ ugdymo.

Šiandien sulaukėme pritarimo nuotoliniam ugdymui, todėl galime taikyti šią papildomą infekcijos plitimą ribojančią priemonę karantino metu, t. y. iki lapkričio 11 d. Jei vietinis karantinas mieste bus pratęstas, tada bus atitinkamai sprendžiama kaip toliau organizuoti ugdymą“, – tuomet skelbė vietinį karantiną įvedusi Kauno miesto savivaldybė.

Tikslą jau pasiekė, vaikai namuose praleido 2 savaites

Sutrumpinus nuotolinio mokymosi laiką, nedarbingumo pažymas turintys mokinių tėvai raginami susitvarkyti dokumentus, kad ateityje nekiltų keblumų dėl išmokų.

„Nuotolinį pradinukų ugdymą planuota tęsti iki vietinio karantino pabaigos Kaune – lapkričio 11 dienos. Vis dėlto, nuo šeštadienio Lietuvoje įvedant visuotinį karantiną, ši data netenka prasmės, o tikslas išlaikyti vaikus dvi savaites be tiesioginio kontakto mokyklų klasėse – jau pasiektas. Taigi anksčiau laiko baigiant mokymąsi iš namų, raginame atkreipti dėmesį tėvelius, kurie turi nedarbingumo pažymas, galiojančias iki kito trečiadienio.

Siūlytume susitvarkyti šiuos dokumentus, kad vėliau nekiltų problemų dėl išmokų už kitos savaitės dienas, kuomet vaikai jau bus sugrįžę į mokyklas", – savivaldybės pranešime cituojama E. Andriuškienė.

Sergančių pradinukų skaičius sumažėjo triskart

Vyresni (5–12 klasių) mokiniai Kaune toliau mokslus tęs mišriu būdu, pakaitomis derinant nuotolinį ir kontaktinį ugdymą. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bendrojo ugdymo įstaigose, kuri šiuo metu stabilizavosi, kol kas papildomų priemonių imtis nenumatoma.

Savivaldybė praneša, kad per spalį vien tarp pradinių klasių mokinių Kauno mieste buvo nustatyta 31 koronaviruso infekcijos atvejis. Dar 21 vaikas susirgo amžiaus grupėje iki 7 metų.

Per pastarąsias dvi (atostogų ir nuotolinio ugdymo) savaites šis skaičius sumažėjo tris kartus. Tarp Kaune sergančių vaikų pradinukai ir priešmokyklinukai sudaro kiek daugiau nei penktadalį (apie 21 proc.) visų atvejų. Beje, praėjusį mėnesį COVID-19 diagnozuota ir 54 miesto pedagogams.